Ana Sayfa > Site Yazarları

Mehmet HATİPOĞLU - hatipoglu69@gmail.com
MÜBAREK MEVLİD (NOEL) KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN!
02 Ocak 2015 - 2690 okunma

                Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine uydurduğumuz günlerden biri olan Mevlid (Noel) Kandilini idrak(!) etmeye çalışıyoruz.  Bir gün önce ise Hristiyanların kandili olan Noel’i idrak (!) etmeye çalışmıştık. Her nedense bazı Kandil Müslümanları, Noel Kandilini kutlamaya karşı çıkıyorlar. Halbuki Hz. İsa(a.s.)da bizim peygamberimiz, Hz Muhammed(s.a.v.)de. Malum biz Müslümanlar peygamberler arasında ayırım yapmayız(Bakara 285.) Kandilci Müslüman kardeşlerimiz  her yerde Noel Kandilinin dinimiz İslam’da yeri olmadığını belirterek bunu kutlamanın çok büyük bir günah olacağını bas bas bağırıyorlar. Gerçekten bu hassasiyetleri gözlerimi yaşarttı. Başkaları uyduramaz ama biz uydurabiliriz.

               Şimdi Kandilci Müslüman kardeşlerime sormak istiyorum. Mevlid veya diğer kandillerin dinimiz İslam’daki yeri nedir? Kandiller Kur’an’da nasıl açıklanmıştır? Peygamberimiz kandilleri nasıl kutlamıştır? Sahabe kandillerde ne yaparmış? Mezheb imamlarımız kandillerle ilgili neler bildirmiştir? Eğer İslam dininden bahsedeceksek bizim referans aldığımız kaynaklar bunlar ve bunlarda da kandil ve diğer uydurmalarla ilgili bir şey yoktur.  Yok onlar akledemedi de biz aklettik diyorsak ki bunu bir profesörden daha bu sabah duydum. Allah akletmemizi buyurmuş. Dolayısıyla bizim süper ileri akıllı hocamız kandillerin kutlanmasının ayet ve aklın(!) gereği oldunu belirtiyor. O zaman ben soruyorum. Sizin aklederek(!) bulduğunuz ve kutladığınız kandiller mübarek ve kutlanmaya değer bir şey de; Hristiyanların aklederek(!) bulduğu Noel niye mübarek değil ve kutlandığında insanı küfre götürüyor?Hz. Muhammed(s.a.v.)in doğumu kutlanmaya değer bir şey de Hz. İsa (a.s.)nın doğumu niye kutlanmaya değer değil ? Gerçekten tam bir trajikomik haldeyiz.

                Kandilci Müslüman kardeşlerimiz şundan emin olabilirler. Bizler Hristiyan ve Yahudileri uydurma noktasında çoktan geçmiş durumdayız. Bu gidişle de bizi geçemeyecekler. Zira görebildiğimiz kadarıyla Hristiyan ve Yahudilerin sapmaları belli olmuş ve sapıtma konusunda fetret devrine girmiş gibiler. Kandil Müslümanlarımız ise din uydurma konusunda altın çağını yaşıyorlar ve bu gidişle de bu birinciliği kimseye kaptırmayacağa benziyorlar.

                Açıkçası yazımda delil melil hiçbir şey kullanmadım.  Yoksa delil namına kullanılacak bir dünya ayet ve hadis var.Zaten bu ayet ve hadisler de yıllar boyunca bilinçli Mülüman kardeşlerimiz tarafından söylendi, açıklandı ve tebliğ edildi. Dolayısıyla böylesine bir akıl tutulması yaşayan bir topluma delilin hiç bir faydası yoktur. Delil; mantıktan, ilimden,insaftan haberi olan kişilere bir fayda sağlar. Yoksa körü körüne giden insana hiç bir şey vermez.

                 Bu vesileyle hepinizin Mübarek(!) Mevlid(Noel) Kandilini kutluyorum.

                Bir başka uydurma gün ve gece de buluşmak üzere.
             
                Selam ve dua ile.

Mehmet HATİPOĞLU


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Mehmet HATİPOĞLU Diğer Yazıları

24 Haziran 2017 - Haccı Protesto Etmek; Allah'ı Protesto Etmektir!
14 Aralık 2013 - İSLAMIN TRUVA ATI: “MEVLANA VE MESNEVİ”
18 Temmuz 2013 - AYETSİZ DİYANET
10 Mayıs 2013 - MÜBAREK 12 AYLAR
17 Nisan 2013 - SERTLİK Mİ, NETLİK Mİ?
03 Nisan 2013 - Hz. Lut ve Lutîlik Kavramı
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Camilerde yapılan vaazlar hakkında ne dersiniz?

İlmi anlamda yetersiz
Faydalı olduğunu düşünüyorum
Dinleme ihtiyacı duymuyorum.
Hep aynı şeyler anlatılıyor
İlmi anlamda gayet yeterli buluyorum
Vaizlerin kendilerini geliştirmeleri lazım

Sonuçlar
..
Sayfalar
Arşiv Arama
 
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Facebook Beğen

Hakkımızda | İletişim | Video Galeri | Foto Galeri
CH