Ana Sayfa > GÜNDEM

'Zulmün giderilmesi için çaba harcamayanlar zulme ortaktırlar'
18 Mart 2016
Bu haber 1242 kez okundu
28 Şubat döneminde Almanya tarafından Türkiye'ye iade edilen Metin Kaplan, 12 yıldır cezaevinde tutulurken oğlu Fatih Kaplan, babasına yapılan hukuksuzluklar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Babasının suçlu olduğuna dair hiçbir delilin olmadığını ifade eden oğul Kaplan, dönemin yetkililerinin İslam'a olan düşmanlıkları nedeniyle cezaevinde olduğunu belirtti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

28 Şubat cuntasının hukuk tanımaz uygulamalarından dolayı cezaevine atılan Metin Kaplan hasta haline rağmen 12 yıldır cezaevinde tutuluyor. Babasının Almanya'da ve Türkiye'de yaşadığı hukuksuzlukları İlke Haber Ajansı'na (İLKHA) anlatan Metin Kaplan'ın oğlu Fatih Kaplan: “Ortada suç teşkil edecek hiçbir delil bulunmuyor. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunduk. Başvurumuz 10 ay kadar bekletildikten sonra ret edildi.” dedi.

Fatih Kaplan, dedesi Cemalettin Kaplan'dan itibaren başlayan yalan, iftira ve türlü hukuksuzlukların ardından babasının cezaevine düşmesiyle neticelenen süreç hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fatih Kaplan'la yaptığımı röportajın tamamı şöyle:

"KÖPEKLERLE CAMİLERE HUNHARCA GİRİLDİ"

Almanya'da açılan dava sürecini anlatabilir misiniz?

Almanya'da ilk defa İslami Cemaatler Birliği olarak ortaya çıkan, kamuoyunda Hilafet Devleti Hareketi olarak bilinen Cemaatin üzerinde, daha rahmetli Cemalettin Kaplan Hoca döneminde Alman makamlarının baskıları vardı. Hatta Selman Rüştü olayıyla ilgili Cemalettin hocaya 5 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. Tabi o dava kanıt olmadığı için kapandı. Ama vefatına kadar para cezaları, konuşma yasağı cezası ve yaşadığı Almanya'nın Köln şehrinin dışına çıkmaması gibi cezalar verilmişti. Vefatından sonra bu İslami hareketin başına Metin Hocamız seçildi-getirildi. Ardından Alman makamlarının ve Türk hükümetinin de girişimleri sonucu, İlk olarak 1997 tarihinde Almanya çapında Hilafet Devleti Cemaati'ne yönelik ilk operasyon yapıldı. Camiler, dernekler basıldı. Köpeklerle camilere alçakça girildi. Almanya, terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla, Metin Hocamıza dava açtı. 1997, 1998 ve 1999 yılları arasında defalarca genel merkezimiz, Almanya genelindeki camilerimiz ve dernek binalarımız polis baskınlarına maruz kalmışlardır. Terör örgütü suçlamasıyla 25 Mart 1999 tarihinde Kurban Bayramı arifesinde hocamız özel Alman GSG 9 (özel operasyon birimi) denilen militanlar tarafından kaçırılarak esir edildi. Ondan 3 ay sonra Anayasa Mahkemesi, örgütün silahlı terör örgütü olmadığına dair bir karar verdi. Bu sefer Alman savcılığı, bu yönde bir delil bulamayınca, hocamızın söylemlerinden yola çıkarak, şiddete yönelik açıklamalarından dolayı o şekilde nitelendirerek davayı devam ettirdiler ve Düsseldorf Eyalet Mahkemesi'nde 2000 yılında başlayıp 9 ay süren davanın 56'ncı duruşmasında Hocamıza 4 sene hapis cezası verdiler.

"HUKUK LİNÇ EDİLEREK TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ"

Hocamızla birlikte yargılanan bir kardeşimiz vardı, ona da 3 sene ceza verdiler. Ve bunlar genelde Türkiye'nin talebi üzerine yapıldı. Türkiye'de 1998'de, sözde Anıtkabir ve Fatih camisine yönelik baskın ve saldırıları gerekçe göstererek, defalarca Almanya'dan iadesini istediler. Bu cemaatin bir sivil toplum örgütü olmadığını, silahlı bir terör örgütü olduğunu! bunu da 1998'deki operasyonda yakalanan insanlara yapılan işkenceler sonucu elde edilen belgelerle kanıtlamak istediler. Oysa adli tıp kurumunun raporları var. Bu insanlar işkence görmüşler. Bunların verdikleri ifadeler tutarlı değildir diye. Alman makamları, Türkiye'nin işkence raporlarını kayda alarak terör davasını düşürdü. Hocamızın Türkiye'ye iadesine olumlu bakmadılar. Çünkü iade ve sınır dışı edilmesi halinde aynı durumla kendisinin de muhatap olacağından dolayı 2003 yılında yerel mahkeme Türkiye'ye iadesini olumlu karşılamadı. Ve Hocamız o tarihte serbest bırakıldı. Dava dışarıdan devam etti. Hukukun linç edildiği, siyasi baskılar sonrası politikacıların ve istihbaratın da girişimleriyle 12 Ekim 2004 tarihinde Almanya'dan Türkiye'ye iade edildi.

Türkiye'ye getirilişi nasıl oldu?

Kamuoyunda hocamız ve onun Avrupa'daki Tebliğ Hareketi, Türkiye halkı için değil de sistemi için büyük bir tehlike olarak görülüyordu. Türkiye'nin yoğun talebi vardı. Ne pahasına olursa olsun hocamızın Türkiye'ye iadesinin üzerinde ısrarlı bir şekilde durdular. Dönemin başbakanı olsun, Dışişleri Bakanları olsun, sık sık Almanya'ya gelip iadenin bir an önce gerçekleşmesi gerektiği hususunda çaba harcadılar. Almanya da Türkiye'de idam kalktığı için hocamızın iltica statüsünü yok saydı ve siyasi bir kararla Hocamızı Türkiye'ye teslim ettiler. Almanya bugüne kadar biliyoruz ki Ergenekon ve benzeri davalarda sanıkların Türkiye'ye iade edilmesi halinde, kötü muamele görecek, ömür boyu hapis cezası alacak diye Bedrettin Dalan gibi bir ismi iade etmemişti. Ama söz konusu İslam ve Müslümanlar olduğunda kendi hukuklarını çiğneyerek siyasetleri, hukuklarına galip geliyor. Bu şekilde Türkiye'ye iade edilen hocamız o tarihten bugüne, yaklaşık 12 senedir Türkiye'de cezaevinde bulunuyor.

"MÜSLÜMANLAR EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILACAK DİYE TALİMAT VERDİLER"

Türkiye'ye getirilişi sırasında herhangi bir hukuksuzluk yaşandı mı?

Türkiye'de yargılama başladığı zaman, tamamen Anıtkabir olayları üzerinde duruldu. Bütün dertleri buydu zaten. Oysa bu kişiler işkence gördüklerini ifade ediyorlardı. İşkence görüldüğüne dair Adli Tıp Kurumunun raporları var. Silahlar bulunduğu söylendi. Güya Fatih Caminin avlusuna silahlar gömülmüş. Ortada silah yok, imha edildiyse, imha edildiğine dair kanıtlar, raporlar da yok. Malum o dönem 28 Şubat'ın generallerinden alınan emir ve direktifler neticesinde, Müslümanlar mağdur edilecek, en ağır cezaya çarptırılacak şeklinde bir talimat var. Bu talimatlar doğrultusunda yapılmıştır ve kılıfına uydurulmuştur. Dönemin hâkimi Metin Çetinbaş daha sonra Ergenekon soruşturmalarının avukatlarından davaya bir hukuk adamı olarak, hukuk açısından bakmayıp siyasi açıdan intikam alan bir militan tavrıyla bakmıştır.

ANAYASA MAHKEMESİ'NE BİREYSEL BAŞVURU HAKKI 28 ŞUBATÇILARA TANINDI

Zaten 2005 Haziran'ında Hocamıza ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdiklerinde de gerekçeli kararında bu yaşananları izah ediyor. Diyor ki; “Ayrıntısıyla bahsedilen bütün örgütsel faaliyetlerinden, açıklamalarından ve örgütün faaliyetlerini övgüyle anlatan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e put diyen, sonraki yöneticilerine sövgüler yağdıran ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Ordusuna cihad ilan eden, İslam Devleti kurulması yönündeki bu eylem ve beyanlarını da esas savunmasında tekrar edip, ısrar edip yolundan dönmeyeceğini söyleyen, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız bir yargı kurumu olan Türk Milleti adına yargılama yapan mahkememizce yargılanmasını ‘benim için önemli ve sakıncalı olan gayri İslami rejimler tarafından ve organlarınca verilecek ceza değil' diyerek kendince küçümseyen ve kötüleyen mahkeme savunmasında hiçbir pişmanlığı görülmeyen ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine bütün söylediklerinin yanında ayrıca duruşmada da ‘kerhaneci devlet' diyerek söven sanığa mahkemenin takdiri, indirim sebebi olarak TCK'nın 59. maddesinin uygulanması düşünülemez, beklenilemez.” Yani bu karar ve daha sonra Mustafa Kemal'den, sözlerinden de Laiklik sözlerinden de alıntı yapılarak verilen bu kararın aslında hiçbir hukuki delili olmadığını, siyasi bir karar, baskı sonucu talimat sonrası verilen bir karar olduğunu açıkça gösteriyor. Kendi ifadeleriyle, rejim düşmanına devlet düşmanına indirim yapamayacaklarının ve en ağır cezayı vereceklerini burada açıkça ifade ediyor.

Daha sonraki dönemde yeni davaların, yenilenmesi hususunda bazı yenilikler yapıldı. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı tanındı. Bakıyoruz bunlardan yararlananlar kimler oldu? İlk başta Müslüman millete 28 Şubat zulmünü yaşatanlar, bir bir tahliye oldular. Yeni yasalardan yararlandılar. Ama 28 Şubat'ın o zulmüne maruz kalmış mağdur insanlar, mustazaf Müslümanlar hala en ağır şekilde zindanlarda çürütülmeye, hakları gasp edilerek hürriyetleri ellerinden alınarak bu zulme devam ediliyor maalesef.

"SÖZ KONUSU MÜSLÜMANLAR OLUNCA YARGIDA ÇİFTE STANDARTLAR YAPILIYOR"

Şu anda herhangi bir mahkeme süreci var mı? Varsa hangi aşamada?

Yeniden yargılama ile ilgili 2004 ve 2005 yıllarında avukatımız müracaat etmişti. Eşdeğer davalarda biz gördük ki davalar yenileniyor, yenilenen davalar oldu ve tahliyeler gerçekleşti. Ama hocamızın müracaatında olumlu bir netice alamadık. Her iki dilekçemiz de reddedildi. Hakeza anayasa mahkemesine yapılan bireysel başvuru hakkımız da 10 ay kadar bekletildikten sonra ret cevabı aldık. Oysa bugün kamuoyunda biliyoruz ki diğer davalarda Can Dündar ve benzeri davalarda Anayasa Mahkemesi çok kısa sürede karar verebiliyor. Ama söz konusu Müslümanlar olunca yargıdaki çifte standart da maalesef devam ediyor.

"TEDAVİ OLMASI GEREKTİĞİNE DAİR HASTANE RAPORLARI VAR"

Babanızın sağlık durumu nasıl?

Elhamdulillah şuan iyiye doğru gidiyor. Ne kadar iyi olsa da burası bir hapishanedir, cezaevidir. Kendisini iyi hissettiğini söylüyor. Ama tedavi olması gerektiğine dair Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin raporları var. Teşhisler yapılmış. Ama iki yıldır ciddi bir şekilde tedavisi yerine getirilmiyor. Bilinçli bir şekilde engelleniyor. Bundan Sağlık Bakanlığı'nın, Adalet Bakanlığı'nın haberi olmasına rağmen, bir şey yapmıyorlar mı, yapamıyorlar mı, ellerinden bir şey mi gelmiyor, bilemeyeceğim.

"BABAMIN EN BÜYÜK SUÇU HİLAFET VE VAHDETİ İSTEMESİDİR"

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Biliyorsunuz hocamız, 28 Şubat'tan da ziyade o dönemin, önce basını tarafından linç edilip, sonra yargısı tarafından mahkûm edilse de, Hocaefendi İslami bir davadan dolayı, İslami kişiliğinden dolayı bu zulme maruz kalmıştır. Çünkü kâfirlerin, ehli küfrün iki üç asırdır yıkmak istediği yok etmek istediği bir müesseseyi (hilafeti) siz tekrar gündeme getiriyorsunuz. Müslümanların gündemine getiriyorsunuz. Tabi ki bu onları razı etmez hoşnut etmez, tabi bunu da açıkça söyleseler Müslümanlar uyanır düşüncesi de var. O yüzden işte böyle terör örgütü iddialarıyla, silahlı, silahsız terör örgütü suçlamalarıyla kamuoyunu yanıltarak asıl görünmesini istemedikleri tabloyu gizleyerek bu suçlamalarla karalama yapmışlardır.

"EŞDEĞER DAVALARDA İNSANLAR TAHLİYE EDİLİYOR"

Görüyoruz ki eşdeğer davalarda insanların tahliyeleri gerçekleşiyor, davalar yenilenebiliyor. Başta Hocaefendi olmak üzere ve diğer yüzlerce Mustazaf Müslümanlar olmak üzere yasa değişikliklerinden maalesef yararlanamıyorlar. Bu da bu ülkede Müslümanlara karşı 28 Şubat ve öncesinin o baskıcı o despot zulmünün devam ettiğinin en bariz örneğidir. Bunu kamuoyu yakından biliyor, izliyor zaten. Yani sadece Müslümanlara bir yandan kumpaslar kuruluyor, mağdur ediliyor demek yeterli değil. Yetkililerin ellerini taşın altına koyarak yapılması gerekenleri yapmaları gerekiyor.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
Kabe İmamı Sudeysi: Allah'a hamd olsun ki Amerika ile birlikte dünyayı yönetiyoruz25 Eylül 2017
28 Şubat’ın Zorbaları Müfettiş mi Oluyor?14 Mart 2017
İstanbulda 150 Muhacir Özbek Müslüman gözaltına alındı.. Gönderirlerse ölüm ve işkence demek !14 Mart 2017
Camideki hırsıza cemaatten dayak14 Mart 2017
Çeşitli Müslüman kesimlere yönelik artan baskılar konusunda açıklama13 Mart 2017
İLKAV Başkanı Mehmet Pamak Gözaltına Alındı13 Mart 2017
Okullarda tören adıyla işlenen putperestlik10 Kasım 2016
AKP Kadın Kolları Başkanı: Laiklik ülke için teminat; AK Parti iktidarlarının başlangıcında herkes çok önyargılıydı19 Eylül 2016
Haç işaretine benzeyen Mihrap nihayet değiştirildi!18 Ağustos 2016
İsrail'le anlaşmada ambargoyla ilgili ibare yok18 Ağustos 2016
TUrkIye-İsrail anlaşmasına onay18 Ağustos 2016
PKK-PYD'den İslam düşmanlığı15 Ağustos 2016
FETÖ, Kur'an'ı da tahrif etmiş! Ayetin mealini değiştirmişler11 Ağustos 2016
PKK’dan Diyarbakır ve Mardin’de Alçak Saldırı11 Ağustos 2016
28 Şubat Mağdurları İçin de Yeniden Yargılama Yolu Açılmalıdır!09 Ağustos 2016
Korkunç iddia! Mültecileri vuracaklar...09 Ağustos 2016
Oflu Hoca geri dönüyor!08 Ağustos 2016
Sedef Kabaş'tan Kelime-i Tevhid Bayrağına Hakaret!08 Ağustos 2016
Suriyeli çocuk kaldırımda elleri ve gözleri bağlı halde bulundu04 Ağustos 2016
"Hâkimiyet Yalnız Allah'ındır, Sefer Milletindir"03 Ağustos 2016
Bir Müslüman Bir Ümmettir Platformu'ndan Ümmete Çağrı02 Ağustos 2016
‘Vatanıma feda olsun’01 Ağustos 2016
Adana'da binlerce kişi İncirlik'e yürüdü; 'İslam Dünyasının bağrına saplanmış bu hançeri söküp atın'29 Temmuz 2016
Çocuğu Çizgi Film izleyen ebeveynler bu habere dikkat! İtfayeci Sam Çizgi Filminde Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık29 Temmuz 2016
FETÖ'ye ait bütün medya organları kapatıldı28 Temmuz 2016
Darbecilerin korkunç B planı !26 Temmuz 2016
DURUŞ19 Temmuz 2016
ABD Gülen'in iadesi için Türkiye'den talep bekliyor19 Temmuz 2016
İzmir’de müezzini dövenler gözaltına alındı19 Temmuz 2016
Misyonerlik faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor13 Temmuz 2016
Aytaç Baran'ın Katil Zanlısına Beraat13 Temmuz 2016
Büyük Komutan Şehid Şamil Basayev'i rahmetle anıyoruz11 Temmuz 2016
Srebrenitsa kurbanları anılıyor11 Temmuz 2016
Şimdi IHH'ya sahip çıkma zamanı30 Haziran 2016
Erdoğan'dan İHH'ya: "Benden izin mi aldınız?"30 Haziran 2016
Erdoğan'ın açıklamalarının ardından İHH, sosyal medyada 'terör örgütü' ve 'paralel' ilan edildi30 Haziran 2016
Şehid eşi Çiğdem Topçuoğlu'ndan Erdoğan'a cevap: 'Bizim otoritemiz Allah'tır'30 Haziran 2016
Yıldırım; 'Şaşkınız. Abluka kalkmadı, İsrail kazançlı çıktı, Türkiye bir şey almadı'29 Haziran 2016
Mavi Marmara Mağdurları Anlaşmayı Reddediyor29 Haziran 2016
Cemil Barlas, İHH'yı hedef aldı; 'İHH yerli mi değil mi önünüzdeki süreçte göreceğiz...'29 Haziran 2016
Şeyh Said'in mücadelesi Müslümanlar için cesaret kaynağı oldu'29 Haziran 2016
israil ile normalleşme işgali ve gaspı kabullenmektir!'28 Haziran 2016
İHH'dan açıklama: İsrail ile örtünen çıplak kalır28 Haziran 2016
AGD'den Türkiye ile israil anlaşmasına tepki28 Haziran 2016
NEDEN REDDEDİYORUZ? 27 Haziran 2016
Yavru Vatan’da islam düşmanlığı 27 Haziran 2016
Netanyahu: 'Anlaşma İsrail ekonomisi üzerinde muazzam etkiler bırakacak '27 Haziran 2016
Şehid kızı Meryem Songür: Beyler siz kime sordunuz? söz sahibi kan sahipleridir, şehidlerimizin kanı satılık değil!27 Haziran 2016
MAVİ MARMARA GAZİLERİ ANLAŞMAYA TEPKİLİ27 Haziran 2016
İHH'dan açıklama: İsrail ile anlaşmaya karşıyız!27 Haziran 2016
İsrail - Türkiye anlaştı. İşte Anlaşma Maddeleri !..27 Haziran 2016
26 Haziran 1992 Susa Katliamı27 Haziran 2016
Mavi Marmara'dan bu yana ilk defa.. 23 Haziran 2016
Komünistin Namazını Kılmayan İmam Görevden Alındı!21 Haziran 2016
28 Şubat'ın Acımasız İzleri Hapishanelerden Silinsin20 Haziran 2016
Sol Haber yazarından, Hz. Muhammed ve peygamberlik hakkında alaycı bir yazı!20 Haziran 2016
Bar değil cami kapatıldı!19 Haziran 2016
"Adnan Oktar dini tahrif ediyor" dedi ceza aldı! Peki etmiyor mu? 16 Haziran 2016
Namık Kemal Zeybek’ten Skandal İfadeler16 Haziran 2016
LGBT’nin Yürüyüşüne Tepki Bitmiyor16 Haziran 2016
ÖĞRENCİLERE ‘İNCİL-TEVRAT OKUYUN’ TAVSİYESİ16 Haziran 2016
UĞUR!! (TOTEM) İşe Yaramamış!14 Haziran 2016
Bandırma Cezaevinde kalan mahkûmlara sahur verilmiyor14 Haziran 2016
İmam Hatip Lisesi'nde Şampanya Patlattılar13 Haziran 2016
İBB Zabıtaları Rızkını Arayan Suriyeli Kadını Tartakladı10 Haziran 2016
Suriyeli çocukları tartaklayarak iftar çadırından kovdular!10 Haziran 2016
Akdeniz 10 binden fazla göçmene mezar oldu08 Haziran 2016
İlk teravih namazında camiler doldu taştı06 Haziran 2016
Dışişleri'nden hacı adaylarına çağrı02 Haziran 2016
Muhacirleri Keyfi Kararlarla Sınırdışı Etme Politikanız Zulüm Üretmektedir!”02 Haziran 2016
Rusya ve “İsrail” İle Normalleşmek İhanettir02 Haziran 2016
Örgüt propagandacısı serbest, Müslümanlar ise halen tutuklu!!02 Haziran 2016
'israil ile anlaşmak ümmetin kalbine hançer saplamak gibidir'31 Mayıs 2016
Mavi Marmara’nın 6’ncı yıl dönümünde ‘Özgür Kudüs Yürüyüşü’30 Mayıs 2016
50 bin Müslüman din değiştirdi 30 Mayıs 2016
31 Mayıs Gazze'yle Dayanışma Günü İlan Edildi30 Mayıs 2016
AK Partili Belediyeden Ahlaksız Festivale Ev Sahipliği27 Mayıs 2016
İslam’dan Hıristiyanlığa geçen mülteci sayısı artıyor27 Mayıs 2016
Türkiye’deki muhacirlere zulüm devam ediyor27 Mayıs 2016
Masumların İslami kimliğinden dolayı cezaevinde olması kabul edilemez'25 Mayıs 2016
Diyanet'ten Atatürk iddialarına açıklama25 Mayıs 2016
CHP:"Laikliği korumak için gerekirse kan da dökülür"24 Mayıs 2016
KAFKAS KARDEŞLERİMİZ İKİ AYDIR GÖZALTINDA24 Mayıs 2016
Kadın Aktivistleri Gazze'ye Götürecek Filoya Destek İçin Uluslararası Kampanya20 Mayıs 2016
ODTÜ'de Sol Çetelerin Mescid Hazımsızlığı Sürüyor!17 Mayıs 2016
Laik-Dinsizler Antep’te de Nureddin Yıldız’a Saldırdı16 Mayıs 2016
Muhafazakar Moda Ahlaksızlığı Protesto Edildi!16 Mayıs 2016
İstanbul Vali Yardımcısı, İsrail'in kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı13 Mayıs 2016
BATIYA KARŞI-BATI TAKLİTÇİLİĞİ!! Kur'an Kursu öğrencilerinin taç giyme heyecanı!!!09 Mayıs 2016
28 Şubat Mağduriyetleri Sürüyor: “Olmayan Eyleme 33 Yıl Hapis”09 Mayıs 2016
Sahte İslam Ordusu Ne İşe Yarar!03 Mayıs 2016
1 MAYIS ‘ın bu yıl ki teması İSLAM DÜŞMANLIĞI02 Mayıs 2016
İslami Gruplardan İstanbul'da 1 Mayıs Yürüyüşü: 'Sermayenin değil, Rabbimizin Kuluyuz'02 Mayıs 2016
Eşcinsel ahlaksızlık, Ramazan'da yine boy gösterecek29 Nisan 2016
Karma halk oyunlarını eleştiren müdür yardımcısına sürgün!29 Nisan 2016
İktidar medyasının "laiklik"le sınavı29 Nisan 2016
PKK Kur'an'ın içine bomba tuzakladı29 Nisan 2016
İslami kesim Kahraman'ın laiklik görüşüne neden sessiz?29 Nisan 2016
Hükümet'in 'Dinlerarası diyalog' çalışmalarına tepki29 Nisan 2016
Mesut Yılmaz 28 Şubat Baskısı Görmemiş22 Nisan 2016
Şehid Rantisi'yi rahmetle anıyoruz! 18 Nisan 2016
Kimi lastik botla, kimi özel yatla.. 15 Nisan 2016
"Ak Parti’ye yönelik en ufak bir eleştiri için bile çarşaf çarşaf gazete ilanları veren STK’lar, İsrail’le anlaşmayı görmüyor"15 Nisan 2016
İktidar ve cemaat medyasının ‘eşcinsel evlilik’ ortaklığı14 Nisan 2016
Gazilerin Şehid Cenazeleri İsyanı14 Nisan 2016
Ayyaş Kahvehaneci Kur’an Kursu’na Saldırdı14 Nisan 2016
İmam Hatiplikten Müezzinliğe! 12 Nisan 2016
Müdür yardımcısı haksız mı?12 Nisan 2016
Misyonerler yine Diyarbakır'da12 Nisan 2016
Kristıne Müslüman oldu11 Nisan 2016
Diyarbakırlı Müslümanlar LGBTİ Sapkınlığına Geçit Vermedi!11 Nisan 2016
HDP'nin Derdi Cinsel Sapkınlığı Gündemleştirmek!08 Nisan 2016
Açlık yüzünden Pide alan Suriyeli çocukları sopayla dövdüler07 Nisan 2016
Kutlu Doğum'da gözaltına alınan Beğen serbest bırakıldı06 Nisan 2016
Türkiye ve İsrail Perşembe günü masaya oturuyor05 Nisan 2016
İlker Başbuğ: Atatürk böyle giderse 21 ve 22'nci yüzyılın da lideri olur05 Nisan 2016
Hüda Par: “Cinsel İstismarlardaki Artış İslami Değerlere Savaş Açmanızdandır”05 Nisan 2016
Rus Pilotu öldüren Alparslan Çelik hakkında yeni gelişme!04 Nisan 2016
Yeter! 'birileri' artık şu reziliğe dur desin!01 Nisan 2016
Erdoğan, amacını 'İsrail'in güvenliğini güvenceye almak' olarak açıklayan Siyonist lobi ile görüştü01 Nisan 2016
PKK Kur'an-ı Kerim'i kullanarak bomba düzeneği hazırladı31 Mart 2016
Sokak köpeğini ağaca astılar30 Mart 2016
Venezuelalı doktor Müslüman oldu30 Mart 2016
Yine kin kustular! 28 Mart 2016
İşte bir Yahudi'nin itirafları! 28 Mart 2016
28 Şubat’ın Yargıdaki Linç Çetesi28 Mart 2016
Hak Yolda Adil Bir Şehit: İskilipli Atıf Efendi 25 Mart 2016
"Sosyal Medya Algı Yönetiminin En Etkili Silahlarından Biridir" 24 Mart 2016
Önce Eşi Orduevine Alınmadı Şimdi de Kartı İptal24 Mart 2016
Şehadetin Kutlu Olsun Ey Şehid 23 Mart 2016
Müslümanları hedef alan, PKK'yi aklayan gazete tamamıyla kapanıyor23 Mart 2016
Sakallı Müslümanları İnternette bekleyen tehlike21 Mart 2016
Komutan Hattab'ı rahmetle anıyoruz...21 Mart 2016
AGD: Bu coğrafyada meydana gelen tüm terör olaylarının rejisörü Siyonizm’dir17 Mart 2016
Kızılay’daki Provokatör Orjinal Çapulcu Çıktı17 Mart 2016
Sosyal Medyada Çocuklara ‘Mankenlik’ Tuzağı15 Mart 2016
Dini Değerleri Alay Konusu Edinmek, Din Düşmanlığıdır15 Mart 2016
Kürtlerden PKK’nın İslam’a Hakaretine Tepki14 Mart 2016
Atatürk Havalimanı'nda uluorta Yahudi Ayini! 11 Mart 2016
Gündem Gazetesinden Hz. Muhammed'e hakaret10 Mart 2016
Bakan Çavuşoğlu: 'Kaçak göçü engelliyoruz, kontrollü göçü teşvik ediyoruz'09 Mart 2016
Diyanet'ten Camilere Yeni Yapılanma09 Mart 2016
Gazi Mahallesinde Solcu teröristler, 2 sakallı Müslümana linç girişimi09 Mart 2016
Tokat'lı dava08 Mart 2016
Camide kadın ayarı08 Mart 2016
Mülteci dramının en acı karesi07 Mart 2016
DHKP-C'li militanın cenazesini cemevi kabul etmedi07 Mart 2016
Kuytul: Muhalifler Hırsız, Halk ise Esed'e güveniyor! (Video)06 Mart 2016
Cumhuriyet Gazetesi: Başörtülü Bacılar Yerlerde!06 Mart 2016
FETÖ'ye ait Cihan Haber Ajansı ve Zaman sitesi kapatıldı06 Mart 2016
Kadirov'dan Putin itirafı03 Mart 2016
Cumhuriyet'ten PKK provokasyonuna açık destek 02 Mart 2016
MEMLEKETTE İNSAN PAZARLANIYOR01 Mart 2016
Şehid Aytaç Baran’ın Katil Zanlısı Serbest26 Şubat 2016
28 Şubat'ın 19. Yılında Müslüman Tutsaklar Adalet Bekliyor!23 Şubat 2016
Misyonerler okul kantinlerini ve varoşları mesken tuttu23 Şubat 2016
HDP’liler Ankara Bombacısını da Sahiplendi22 Şubat 2016
Uyuşturucu bataklığından, şanlı bir şehadete uzanan hayat 22 Şubat 2016
Medeni Dünya'nın utanç tablosu Antakya Otogarında20 Şubat 2016
Şubat Ayı Şehadet Ayıdır17 Şubat 2016
İHH'dan hükümete uyarı ve hatırlatma: Kabul edilemez! 17 Şubat 2016
28 Şubat’ın Müslümanlarına Bu Nasıl Adalet?16 Şubat 2016
YORUMSUZ15 Şubat 2016
Mustafa İslamoğlu: "Hz. Adem'in babası vardır"15 Şubat 2016
O hain paketlenip Türkiye'ye getirildi!11 Şubat 2016
YPG paralel dergi üzerinden tehdit etti!08 Şubat 2016
"Mülteciler Tarlalarda, Ağaçların Altında Uyumak Zorunda Kalıyor"08 Şubat 2016
Suriyeli bebek, besin yetersizliği ve soğuktan öldü08 Şubat 2016
Mısırlı mülteci Sisi rejimine iade ediliyor!07 Şubat 2016
Bülent Yıldırım: Batının isteği mülteci almak değil07 Şubat 2016
PKK'lılar Aile Sağlığı Merkezine Saldırdı!07 Şubat 2016
Dolaptan izinsiz aldığı poğaçaların parasını bıraktı07 Şubat 2016
28 Şubat Kocaeli'de hortladı06 Şubat 2016
İskilipli Atıf Hoca'nın idam edilmesinin 90. Yıldönümü..04 Şubat 2016
Japon kadın Müslümanlığı seçti04 Şubat 2016
CHP'lilerin Mescide Karşı Laiklik Nöbeti Sürüyor31 Ocak 2016
Din Düşmanı PKK Kur'an'ın içine bomba yerleştirdi 29 Ocak 2016
PKK'dan Cizre ve Sur'a kiralık Sırp sniper28 Ocak 2016
'İslam'dan midem bulanıyor' dedi, daha sonra Müslüman oldu!28 Ocak 2016
60 yıl sonra fark edildi: Caminin kıblesi yanlış 22 Ocak 2016
"Filistinli bebekleri açlıktan öldüren İsrail'e Kıbrıs üzerinden su vermeyi düşünmek bile Ehl-i Sünnet'e göre haramdır"22 Ocak 2016
28 Şubatçılar İstanbul Üniversitesi'nin Arşivini de Çöpe Atmış!17 Ocak 2016
PKK Silopi'de camileri hedef alıyor15 Ocak 2016
İHH'DAN MADAYA İÇİN ACİL ÇAĞRI13 Ocak 2016
Yazarlar ve Siyasilerden Metin Kaplan Çağrısı13 Ocak 2016
Çevik Bir’den 28 Şubat itirafı12 Ocak 2016
28 Şubatçılar Abdülhamid Han’ın Kütüphanesini Yağmaladı11 Ocak 2016
Diyanet İşleri: Peygamberimiz'in saç ve sakalından şifa umulması...08 Ocak 2016
İsrafın daniskası: Kişi başına kaç M.Kemal heykeli düşüyor?08 Ocak 2016
PKK cami yakar HDP kilise açar!08 Ocak 2016
'Yasin'i binadan atıp vücudunu yaktılar'08 Ocak 2016
Ayvalık'ta bot faciasında ölü sayısı 36'ya yükseldi06 Ocak 2016
Hasan Karakaya toprağa verildi01 Ocak 2016
İlahiyatçılar: Yılbaşı kutlamak haramdır!31 Aralık 2015
KENDİLERİNE MÜSLÜMAN DİYENLER VE YILBAŞI30 Aralık 2015
MÜSLÜMAN YILBAŞI KUTLAMAZ!30 Aralık 2015
İnsanlık Dramı: Ege ve Akdeniz30 Aralık 2015
Tek katkısı günahın ve ahlaksızlığın yaygınlaşması olan bu geceye dikkat! 31 Aralık 2015
“Yılbaşı Kutlamak Haramdır”31 Aralık 2015
Yazarlardan hendekli siyasete tepki28 Aralık 2015
Müslümanın onuru Müslümanın eliyle yok ediliyor' 28 Aralık 2015
PKK'lılar 3 Aylık Bebek Ile Dedesini Öldürdü27 Aralık 2015
M. Kemal'in Cenaze Namazında Sadece 19 Kişi Vardı24 Aralık 2015
'ODTÜ İlkelliğin ve Vandallığın Ürediği Merkez Olmamalıdır'24 Aralık 2015
Diyanet: Milli Piyango Kumardır, Haramdır!24 Aralık 2015
PKK evinin mevzi yapılmasını istemeyen Bozkurt'u öldürdü21 Aralık 2015
Medya Manipülasyonuna Bir Örnek Daha!18 Aralık 2015
İsraili protesto eden dört kişiye 5'er ay hapis cezası18 Aralık 2015
PKK 15 yaşındaki kızı böyle katletti18 Aralık 2015
Özgür-Der ve Islah-Der'den Sur Halkı İçin Yardım Kampanyası16 Aralık 2015
Halk Özyönetimden Kaçıyor16 Aralık 2015
Paralel'in Vatikan ziyaretlerindeki ilginç isimler15 Aralık 2015
Metin Uca İslamiyetle dalga geçti!15 Aralık 2015
Berberoğlu, Soner Yalçın’ın Kirli Çamaşırlarını Ortaya Döktü!14 Aralık 2015
Adana'daki "Rakı Festivali" Rezilliği Protesto Edildi14 Aralık 2015
HDP'nin Kaos Çağrısına Valilik'ten Açıklama Geldi14 Aralık 2015
Sur'daki Son Durum14 Aralık 2015
Suruç Belediye Başkanı için tutuklama kararı14 Aralık 2015
Nükte: Üniversitelerde 10 Maddeyle solculuğa giriş!10 Aralık 2015
Tuncel, KOÇ'ta hendek uzmanı yetiştirecek.09 Aralık 2015
Eşbaşkanlar Neden Bu Kadar Çok Yalan Konuşuyor?09 Aralık 2015
ODTÜ’de İslam'a tepkiler! Mescid İnşaatı tepkilerden ötürü durduruldu!09 Aralık 2015
Eskişehir'de İHH standına saldıran 9 öğrenci gözaltına alındı09 Aralık 2015
Başika'daki o kamp ilk kez görüntülendi07 Aralık 2015
Musul'daki Türk askeri 2 bini bulacak07 Aralık 2015
İstanbul Boğazı'nı geçen Rus savaş gemisinde 'füzeli asker'06 Aralık 2015
RTÜK A Haber'de İslam'a Aykırı Belgesel Yayınladı!04 Aralık 2015
Biri "Esedçi", Biri "Kemalist" İki Yobazın Kur'an Kursu Yorumu04 Aralık 2015
Mardin Derik'te 15 PKK'lı öldürüldü04 Aralık 2015
Ankara Üniversitesi'nde PKK ve Kolektifler başörtülülere saldırdı03 Aralık 2015
Suriyeli Muhacirler: Ensarlığınız İçin Milyonlarca Kere Teşekkür Ederiz!02 Aralık 2015
Türkiye Rus yaptırımlarına karşı atağa geçti01 Aralık 2015
Diyarbakır'da Kur'an Kursunda Yangın: 8 Çocuk Öldü01 Aralık 2015
Suikast timinden Rusya çıktı30 Kasım 2015
İHH'dan bombalanan fırın için açıklama30 Kasım 2015
MİT TIR'ları davasında generaller tutuklandı30 Kasım 2015
"Gasp Serbest, 'Gasp Etti' Demek Yasak"27 Kasım 2015
"MİT tırları" soruşturmasında Can Dündar ve Erdem Gül tutuklandı27 Kasım 2015
Bu Ne Yüzsüzlük! Hala Konuşmaya Utanmıyor musunuz?25 Kasım 2015
Rus pilotların son hamlesi işe yaramadı25 Kasım 2015
"Uzun ve Karmakarışık Bir Savaşta Dünü Unutmamak..."23 Kasım 2015
Bir Kız Çocuğunun Cansız Bedeni Daha Kıyıya Vurdu!23 Kasım 2015
FETÖ: Başınızı açın içkinizi için23 Kasım 2015
Suriyeliler için acil un çağrısı19 Kasım 2015
YARSAV başörtülü hakimden rahatsız oldu13 Kasım 2015
"Paralel Yapı" gözaltısı ve "El Kaide" iddiası suskunluğu13 Kasım 2015
Akit TV'ye sürpriz Atatürk cezası11 Kasım 2015
“Diz Çöküp Atalarından Yardım İstediler”10 Kasım 2015
Sur Halkı Diken Üstünde09 Kasım 2015
Sözde sanat adı altında İslam'a hakaret09 Kasım 2015

En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Camilerde yapılan vaazlar hakkında ne dersiniz?

İlmi anlamda yetersiz
Faydalı olduğunu düşünüyorum
Dinleme ihtiyacı duymuyorum.
Hep aynı şeyler anlatılıyor
İlmi anlamda gayet yeterli buluyorum
Vaizlerin kendilerini geliştirmeleri lazım

Sonuçlar
..
Sayfalar
Arşiv Arama
 
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Facebook Beğen

Hakkımızda | İletişim | Video Galeri | Foto Galeri
CH