Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT

K.Maraş Bayırbucak’ta Yapılan Saldırıları Lanetledi
23 Kasım 2015
Bu haber 1032 kez okundu
Kahramanmaraş Platformu Bayırbucak Türkmenlerine yapılan saldırılar dolayısı ile Rusya, İran ve Esed rejimini lanetledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Kahramanmaraş Kitap Fuar’ında (KAFUM) bir araya gelen sivil toplum kuruluşları Bayırbucak’ta yapılan saldırılar karşısında sessiz kalmadı. Açılış konuşmasını ve programın koordinatörlüğünü yapan Kahramanmaraş Özgür-Der temsilcisi Celal KURŞUN yanı başımızdaki olup bitenleri görmeden, katledilen canları ve akan kanları umursamadan günlük hayatımıza devam edemeyeceğimizi dile getirdi. Kurşun konuşmasına şu şekilde devam etti: “Katil Rusya havadan, karadan ve denizden İran ve Esed’in kan emici askerleri ile birlikte Bayırbucağın etrafını sarmış durumda. Bir avuç mücahit amansız bir direniş ile zulmün karşısında durmaya devam ediyor. IŞİD’i bahane eden ABD, NATO, Çin ve Rusya’nın hedefinde Fetih Ordusunun olduğu apaçık. Orada İslami bir mücadelenin uzun soluklu mücadelesini büyük bir tehdit olarak gören Batı Emperyalizmi yine tek safta birleşti. İran ve Hizbullah ise batı ve Esed ile iş tutmaya ve zulme ortak olmaya son hız devam ediyor”. dedi

Kurşun konuşmasına: “Değerli Kahramanmaraş’ lılar şu an kitap fuarındayız. Yazılan ve okunan yüzlerce kitap bizi adil şahitliğe çağırmıyor ve safımızı zulmün karşında tek yürek belirleyemiyorsak o kitaplar ne işe yarar ki! Tüm kitaplar yalnızca bir kitabı daha iyi anlamak için okunmalı. O kitap (Kur’an) bizi zulme karşı zalimin karşısında olmayı emrediyor. Sütçü İmam’ın torunları zulme rıza gösteremez. Bizler ırkçı bir aidiyet ile değil müminler ancak kardeştir şiarı ile Suriye’deki direnişe top yekûn destek veriyoruz. Fakat bu destek burada basın açıklaması ile sınırlı kalmamalı. Elimizden geldiğince lojistik anlamada var gücümüzle çalışmalı, oradaki kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarını giderecek tüm yardımlarımızı ortaya koymalıyız”. diyerek devam etti. 

Platform sözcüsü Yusuf BÜLBÜL ise “Bayırbucak Türkmenlerinin maruz kaldığı soykırımı ve katliamı protesto etmek, lanetlemek ve bu vahşete karşı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırmak için toplanmış bulunmaktayız” dedi. Bülbül okumuş olduğu basın metninde şunları kaydetti:

“Katil Esed rejimi ve onun işbirlikçisi Rusya, Çin ve İran ile terör örgütü DAİŞ tarafından kardeşlerimiz ve soydaşlarımız Bayırbucak Türkmenlerine karşı sivil, çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden büyük bir katliam ve soykırım yapılmaktadır. Kardeşlerimiz ne yazık ki, dünyanın gözleri önünde vahşice katledilmektedir. Paris saldırılarına karşı biraraya gelen Batı dünyası, ne yazık ki katledilen Müslümanlar olduğunda her zaman olduğu gibi 3 maymunu oynamayı tercih etmektedir. İslam Ümmetinin bir parçası olan Müslüman Türkmen kardeşlerimiz Irak’ta olduğu gibi, Suriye’de de uzun bir süredir sistematik ve organize bir katliamla karşı karşıyadır. Özellikle son günlerde Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesinde ölüm kalım mücadelesi veren kardeşlerimiz, havadan katil Rusya tarafından bombalanırken, karadan ise katil Suriye tarafından kuşatılarak şehit edilmektedir. İşte bu sebeple Kahramanmaraş Platformuna bağlı sivil toplum örgütleri olarak, katil Esed rejimine, Rusya'ya, İran'a ve Çin'e bu katliam ve soykırım politikalarından biran önce vazgeçmesi gerektiğini bir kez daha şiddetle haykırıyor, yapılan katliamları protesto ederek lanetliyoruz. Türkiye başta olmak üzere, tüm İslam dünyasına da Türkmen Dağında sürdürülmekte olan bu katliamların durdurulması için harekete geçmesi ve Sivil toplum kuruluşlarının da  insani yardımları bu bölgelere ulaştırmak için kampanyalar düzenlemeye davet ediyoruz. Bizler Kahramanmaraşlı sivil toplum örgütleri olarak Suriye'den Mısır'a, Filistin'den Irak'a, Çeçenistan'dan Arakan'a, Patani'den Doğu Türkistan'a kadar kan ve gözyaşı içinde boğulan Ümmet Coğrafyasındaki tüm zulümlerin ve katliamların biran önce sona ermesini, adaletin ve barışın yeniden Müslümanlar eliyle dünyaya hakim kılınmasını diliyor, katilleri ve zalimleri şiddetle lanetliyor, kahrolsun Esed, kahrolsun Rus emperyalizmi, kahrolsun Çin emperyalizmi, kahrolsun ABD emperyalizmi, kahrolsun Batı emperyalizmi, kahrolsun her türlü küresel emperyalizm ve yaşasın Bayırbucak Türkmenlerinin Şanlı Direnişi diyoruz.”

Bölgenin tanınmış alimlerinden Cemal NAR hoca programda dua etti. Dua esnasında duygulanarak göz yaşlarına hakim olamayan Nar’a gönülden göğe yükselen amin sesleri eşlik etti.  

Programda şu sloganlar atıldı. “Katil Rusya Katil Esed Suriye’den Defol”, “Maraş Uyuma Kardeşine Sahip Çık”, “İslami Hareket Engellemez”, İran, Esed, ABD Hesap Verecek”, “Yaşasın Bayırbucak Direnişi”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir”.

maras-20151122-01.jpg

maras-20151122-02.jpg

maras-20151122-03.jpg

maras-20151122-04.jpg

maras-20151122-05.jpg

maras-20151122-06.jpg

maras-20151122-07.jpg

maras-20151122-08.jpg

maras-20151122-10.jpg

maras-20151122-11.jpg

Foto: A. Sami DEMİRFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Başlık Tarih
 
Müslüman tutsakların hikâyeleri belgesel oldu04 Eylül 2016
Nida Dergisi 174.Sayısı23 Mart 2016
NİDA DERGİSİ 173.SAYISI 28 Ocak 2016
Televizyonlardaki diziler evlilikleri çatırdatıyor07 Ocak 2016
NİDA DERGİSİ16 Aralık 2015
Nusret Cephesi'nden "İzzetin Varisleri" Belgeseli07 Temmuz 2015
Nida Dergisi yeni tasarımıyla çıktı…02 Haziran 2015
Gazze'yi Gizlice Çizmek (FOTO)27 Şubat 2015
Evlilikler Azalırken Boşanmalar Artıyor09 Şubat 2015
Evliliğimiz ve düğünlerimiz, Rasulullah'ın sünnetine uygun olsun09 Şubat 2015
Noel Baba değil 'Derviş Nicholas'28 Aralık 2014
Alevilik: Değişiyor mu, Kullanılıyor mu, Çözülüyor mu?06 Aralık 2014
'Absürd Bir Tutsaklık Hikayesi'25 Kasım 2014
Nida Dergisi'nin 165. Sayısı çıktı!24 Kasım 2014
VİCTOR HUGO’NUN PEYGAMBERİMİZ İÇİN YAZDIĞI ŞİİR 13 Ağustos 2014
Karikatürler İsrail'i Anlatıyor19 Temmuz 2014
Grup Yürüyüş’ten Soma’ya Ağıt (VİDEO-KLİP)30 Mayıs 2014
“Gülen’in Ağlattığı Müslümanlar”29 Mart 2014
25 Ocak Mısır Devrimi Beyazperdede: “The Square”15 Şubat 2014
Yüksek öğretim öğrencilerine hafızlık eğitimi05 Haziran 2013
Dünyanın en uzun minaresi13 Mayıs 2013
"Akif Meali Sempozyumu" Bu Akşam07 Nisan 2013
Suriye Gerçeği Belgeseli (VİDEO) 03 Nisan 2013

En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Camilerde yapılan vaazlar hakkında ne dersiniz?

İlmi anlamda yetersiz
Faydalı olduğunu düşünüyorum
Dinleme ihtiyacı duymuyorum.
Hep aynı şeyler anlatılıyor
İlmi anlamda gayet yeterli buluyorum
Vaizlerin kendilerini geliştirmeleri lazım

Sonuçlar
..
Sayfalar
Arşiv Arama
 
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Facebook Beğen

Hakkımızda | İletişim | Video Galeri | Foto Galeri
CH