Ana Sayfa > İSLAM DÜNYASI

'İşgalci israil'le hiçbir şekilde anlaşmayacağız'
27 Mayıs 2016
Bu haber 1107 kez okundu
Gazze halkı için yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine Siyonist israil tarafından gerçekleştirilen ve 10 Müslümanın şehit olduğu saldırının üzerinden 6 yıl geçti. İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez yaşanan süreci İLKHA'ya anlattı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İstanbul-Dünyanın ortak vicdanı olmak adına, Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan Mavi Marmara Gemisine, işgalci Siyonist israil'in düzenlediği saldırının üzerinden 6 yıl geçti. İnsani Yardım Vakfı(İHH)’nın da aralarında bulunduğu 6 uluslararası sivil toplum kuruluşu, 37 ülkeden, yüzlerce aktivist, işgalci israil ablukasını delerek Gazze'ye ulaşmayı hedefliyordu. Ancak 31 Mayıs 2010 tarihinde, Siyonist israil, uluslararası sularda bir saldırı gerçekleştirerek, sözde uluslararası hukuku çiğnedi. Bu saldırı da 10 insani yardım gönüllüsü şehit olurken, 56 kişi hayati risk oluşturacak derecede yaralandı. 100’ün üzerinde ateşli silah ve diğer türlü yaralanmalar oldu. Yaklaşık 800’e yakın insan, çeşitli şekillerde suçlamalara maruz kaldı. Gözaltına alınıp, eşyalarına el konuldu.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, saldırıdan sonraki süreçte, yaşananları İLKHA’ya değerlendirdi. Sönmez, “Biz yardım gemilerini yola çıkardığımız vakitte, Gazze’deki abluka, ölümcül abluka olarak tarif ediliyordu. Bugün de halen aslında, ölümcül sonuçlarıyla bu abluka uygulanıyor. Oysa Gazze, özgür bir toprak ve biz bugün Türkiye’den, nasıl dünyanın her tarafına seyahat etme, ticaret yapma özgürlüğüne sahipsek, orada yaşayan Filistin halkı da aynı özgürlüğe sahiptir.” diyerek ablukaya dikkat çekti.

‘Dünya Mavi Marmara’yı haklı buldu’

israil’in, Akdeniz’i babalarının çiftliği gibi gördüğünü söyleyen Sönmez, dünyanın önemli bir kısmının da buna sessiz kaldığını dile getirdi.

Sönmez şöyle konuştu:  “Biz ise sivil kuruluşlar olarak ve insanlık ailesinin vicdan sahipleri olarak, buna itirazımızı ortaya koyduk. Bunu fiili olarak ortadan kaldırmak istedik. Saldırıdan sonra bütün dünyada, Latin Amerika’dan Japonya’ya, Balkanlar’dan Kanada’ya kadar, Afrika ülkeleri de dâhil olmak üzere, hemen hemen dünyanın bütün sokakları, israil’i haksız ve büyük bir yanlış içerisinde buldu. Dünya Mavi Marmara’yı haklı bulup, Filistin’in yanında yer aldı. Bunu görünce elbette ki israil bu çabaların devam etmesinden duyduğu korkuyla ve dünyada israil’e karşı oluşan bu lobiye karşı bir takım aktivitelere girişti. İlk yaptığı şeylerden bir tanesi de Mavi Marmara’yı organize eden İHH ve diğer kuruluşları terör listesine alıp, susturmaya çalıştı. Dünya üzerinde hem siyasi, hem diplomatik lobiler yürüttü. Biz ise bir taraftan Gazze’deki kardeşlerimize yardım çalışmalarımızı sürdürdük. Uluslararası koalisyon olarak, ablukaya dikkat çekici faaliyetlerimizi sürdürdük. israil’in Filistin halkına yapmış olduğu zulmü, hukuksuz ablukanın ortadan kalkması için ve Mavi Marmara saldırısına bir şekilde dâhil olan siyasi ve askeri bütün aktörler için bir hukuk mücadelesi başlattık.”

Dava Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne taşındı

Sönmez, Mavi Marmara saldırısı, ulusal düzeyde Türkiye, ABD, İspanya, İtalya, Belçika’nın hukuk mercilerine, uluslararası düzeyde ise Uluslararası Ceza Mahkemesi(UCM) ile BM İnsan Hakları Konseyi'ne taşındığını hatırlattı. Başlangıçta bu hukuk mücadelesine önem verilmediğine değinen Sönmez; “Bildiğiniz üzere, dünyada hukuk alanı, çok önemli merhaleler kaydedebileceğiniz bir alan, zira israil de gücünü buradan alıyor. Kendi hukuksuzluğunu, dayandığı hukuk sisteminden alıyor. Biz de dünyanın dört bir tarafında davalar açtık, Elhamdülillah. Bugün israil’in önümüze milyar dolarlar serdiği ve vazgeçmemiz için her türlü teklifte bulunan israil’i, çok ciddi kıskacın içine alan, soruşturma süreçleri devam ediyor. Elbette ki israil, askerlerini bundan kurtarmak için, birçok çalışma yapıyor. Türkiye’yle anlaşmak istemesinin sebebi de bu, Türkiye’ye ön şart olarak, bu davalardan vazgeçilmesi konusunu koşuyor. Ancak ne şehit aileleri, ne Mavi Marmara gemisindeki herhangi bir kişi, ne de bu filoyu organize eden kurumlar olarak bizlerin bu davalardan vazgeçmesi gibi bir ihtimal söz konusu değil.” diyerek,  israil mâhkum olana kadar, bu davaların devam edeceğini belirtti.

Mavi Marmara gemisine saldırının olduğu gün, İskenderun’da PKK tarafından Deniz Kuvvetlerine yapılan saldırı da hatırlatan Sönmez,  yakalanan PKK militanlarının israil’e çok yakın ilişkileri ve israil’den aldıkları taşeronlukla, bu saldırıyı gerçekleştirdiklerinin mahkeme dosyalarında da sabit olduğunu söyledi.

Sönmez; “Hem o davalar, hem Mavi Marmara davaları esasen Filistin davası, Kudüs davası, bizim zerre kadar bir parçasından vazgeçeceğimiz davalar değil. İnat ve kararlılıkla ve her zamankinden daha güçlü, hukukçu ve sivil toplum birlikteliğiyle, bir vicdan sesi olarak.” diye konuştu.

“Siyonizm, insanlık için bir tehdittir”

Bugün, Mavi Marmara saldırının 6’ıncı yıl dönümüne girildiğini belirten Sönmez, “israil Filistin’i işgal ettiğinde şöyle bir rahatlıkla kendi aralarında konuşuyorlar. Diyorlar ki; ‘yaşlılar ölür, gençler de unutur.’ Yaşlılar ölebilir, ölmüş de olabilir. Bugünün yaşlıları da ölebilir. Ama gençler hiçbir zaman, Kudüs davasını, sevdasını, özgür Filistin meselesini unutmayacak.”

“Diyarbakır, Selahaddin-i Eyyubî çizgisini ve bayrağını her zaman dalgalandırdı”

Sönmez; “Saldırının yıldönümü olan 31 Mayıs’ta, Türkiye’nin dört bir tarafında aktiviteler olacak. Tahmin ediyoruz ki en büyük aktiviteler İstanbul ve Diyarbakır’da gerçekleşecek, her yıl öyle oldu. Diyarbakır, Selahaddin-i Eyyubî çizgisini ve bayrağını her zaman dalgalandırdı. Bu sene de İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere, ülkenin dört bir tarafında israil’e ve Siyonizm’e karşı olduğumuzu, Siyonizm’in bütün insanlık ailesi için bir tehdit olduğunu, Mavi Marmara ve Filistin davalarının arkasında durduğumuzu ve özellikle yoğun genç katılımıyla gençlerin, hiçbir zaman unutmayacağını bir kez daha göstereceğiz.”

Gazze’de de aktivitelerin olacağını söyleyen Sönmez, “Gazze limanı sahilindeki, Mavi Marmara anıtının önünde de Gazze’li yetimler ve Filistin halkı 31 Mayıs’ta bir aktivite gerçekleştirecekler. Onlar da bu ablukanın kalkması ve özgür Filistin’e kavuşmak için, dünyadaki ve Türkiye’deki desteği dillendirecekler.” diye belirtti.

“Türkiye halkı israil’e karşı duruşunu, çok net ortaya koydu”

Av. Sönmez; “israil başından beri, Türkiye ile tekrar dost ve müttefik olmak istiyor. Buna ihtiyacı da var. En önemli gündem maddelerinden olan doğalgaz meselesinde buna ihtiyacı var. Zira Türkiye olmadan yapabileceği hiçbir şeyi yapamayacak. Ya da çok büyük maliyetlerle yapabilecek. Amerika ve Batı da bunu çok istiyor. Zira Türkiye ve israil ittifakı, aslında Batı emperyalizminin de Ortadoğu ve Türkiye içerisinde istediği gibi hareket etmesinin önünü açacak. Ama Türkiye halkı israil karşısındaki duruşunu, çok net bir şekilde ortaya koydu. israil normalleşme için her türlü çabayı gösteriyor. Türkiye’den özür diledi, bu önemli bir diplomatik başarıydı ve yapmak zorundaydı. 2’nci önemli mesele tazminat meselesiydi, en ciddi tartışılan konulardan bir tanesi, biliyorsunuz biz başından beri katillerin cezalarını çekmesi ve maddi, manevi verilen bütün zararların karşılanması konusunda, bir hukuk mücadelesi yürüteceğimizi söylemiştik. Ancak şunu söylemeliyiz ki hepsinden önemlisi Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılmasıdır. Biz bütün mücadeleyi bunun için veriyoruz.” dedi.

“Tazminat vermek, suçunu kabul etmiş demektir”

israil’in, Türkiye’ye kendini mâhkum ettirmeyecek bir teklif yaptığını anlatan Sönmez; “israil’liler diyor ki; ‘Size 20 milyon dolar verelim, bu 20 milyon doları bir Yahudi lobisinin (vakıf) açacağı bir hesaba bağış yapalım. Türkiye Cumhuriyeti Devlet’i de gitsin, bu Yahudi fonundan bu bağışı alsın ve ailelere dağıtsın.’ Biz bunu, bu halka yönelik bir hakaret olarak addediyoruz. Ne demek yani bir bağışta bulunmak, bir sadaka vermek... Bunu israil askerlerini koruma adına yapıyor. Çünkü eğer bir bağışta bulunursa, suçu kabul etmemiş oluyor. Bir kuruş bile tazminat ödemek durumunda kalırsa, askerlerinin suçunu kabul etmiş olacak. Umut ediyoruz ki Türkiye böyle bir tarzda tazminat ödenmesini kabul etmez. Şehit aileleri, bu şekilde gelecek bir parayı, israil trilyonlar olarak ödese bile, kesinlikle kabul etmeyeceklerini açıkladılar. Ve bunu kendilerine ve şehitlerin manevi şahsiyetlerine bir hakaret olarak algıladıklarına dair bir basın açıklaması yaptılar.” sözlerini kullandı.

“israil’lilerle en iyi ilişkinin, sıfır ilişki olduğuna inanıyoruz”

Önemli bir diğer konunun da, davaların düşmesi meselesi olduğunu söyleyen Sönmez; “Daha önce Sayın Cumhurbaşkanının şöyle bir açıklaması olmuştu, “Biz bu davalara karışmayız, zira bu davalar kan sahibinin hakkıdır. Bu davalarda hüküm vermek, söz söylemek bize düşmez.’ demişti. Umut ediyoruz ki, bu çizginin arkasında dururlar. Biz israil’lilerle en iyi ilişkinin, sıfır ilişki olduğuna inanıyoruz. Bu konuda açık, net bir şekilde tavrımızı ortaya koyuyoruz. İşgal edilmiş Filistin topraklarından, israil’in defolup gitmesi ve Filistin’in özgür bir şekilde, kaybettiği bütün topraklarına kavuşmasını arzu ediyoruz.” Filistin ve Kudüs mücadelesinden asla vazgeçilmeyeceğini vurguladı.

“Türkiye hiçbir şekilde israil’le anlaşmaya yanaşmamalıdır”

israil’in, Türkiye ile antlaşmak için ısrarlarını sürdüreceğini belirten Sönmez; “Buna can atan bürokratlar olduğunun farkındayız. Belki Türkiye’nin sıkışmışlıklarını aşma adına atılan adımlar, iyi niyetle reel politik bunu gerektiriyor diye, uğraşan siyasetçiler de olabilir. Biz şunu biliyoruz, israil hiçbir anlaşmasına uymaz. Bugün Türkiye ile antlaşma imzalar, yarın Gazze’yi bombalar. Mescid-i Aksa’ya girer. Postallarıyla Kur’an-ı Kerim’i çiğner. Türkiye’nin israil’le anlaşması halinde, Filistin konusundaki dik duruşu,‘One Minute’ ile sembolleşmiş olan ve İslam Ümmetine ve gençlere muazzam bir örnek olan duruşunu kaybetmiş ve tabiri caizse bu mücadelede diz çökmüş olur. Biz hiçbir antlaşmaya, Türkiye’nin hiç bir şekilde yanaşmaması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.   (Mehmet Tahir Özsoy, Ahmet Karakaş- İLKHA)


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer İSLAM DÜNYASI Haberleri

Başlık Tarih
 
En güzel örnek: Allah Rasulü (s.a.v.)27 Eylül 2017
Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ilgili internette yayılan 13 yanlış bilgi26 Eylül 2017
Suriye'de koalisyon güçleri 2 bin 286 sivili öldürdü25 Eylül 2017
Doğu Afrika ve Yemen için acil yardım çağrısı13 Mart 2017
İkrime Sabri: Siyonist işgal rejimi, Mescid-i Aksa’yı bölmek istiyor13 Mart 2017
Katil İsrail, Kudüs'te güvenlik(!) önlemlerini arttırıyor!19 Eylül 2016
İslami Cihad mensubu Gazzeli kadınlar, Mahmud Abbas yönetimini ve güvenlik güçlerini protesto etti19 Eylül 2016
Hac için Çin'den Mekke'ye bisikletle gitti 04 Eylül 2016
Ümmet sessiz... Cemaati İslami Lideri Mir Kasım Ali bu gece idam edildi04 Eylül 2016
İşgalcilerden Müslümanlara Harem-i Şerif tehdid18 Ağustos 2016
İsrail, yine Filistinlilerin evlerini yıktı18 Ağustos 2016
İsrail, sebepsiz Gazze Şeridi'ne açılan kapıyı kapattı18 Ağustos 2016
Oyuncaklara bomba bağlayıp sivillerin üzerlerine attılar16 Ağustos 2016
İsrail'den Filistin insan hakları kurumlarına tehdit16 Ağustos 2016
Siyonistler Filistinlilere ait okulu kapattı; yerine Yahudi yerleşimciler için konut yapılacak16 Ağustos 2016
Filistinli Gruplar: Perşembe günü öfke günü ilan edilsin16 Ağustos 2016
Siyonistler Mescid-i Aksa’da Ayin Yaptı15 Ağustos 2016
Esed ve Rus uçakları 26 sivili katletti​15 Ağustos 2016
İsrail askeri halka ateş etti11 Ağustos 2016
İdlib'de Bombardıman: 21 Sivil Hayatını Kaybetti!11 Ağustos 2016
İHH’dan Halep’e Yardım Seferberliği Çağrısı09 Ağustos 2016
Muhalifler, Halep’in Kurtarılmış Bölgelerine İnsani Yardımların Girişini Sağladı09 Ağustos 2016
Hamas: 'Filistinli esirler özgürlüğe kavuşmadan, esir olan işgal askerleri gün ışığı göremeyecek'09 Ağustos 2016
Sabri Saydam: 'Filistin okullarında eğitimin İsraillileştirilmesi savaş ilanıdır'09 Ağustos 2016
Siyonist güçler; ziraat tesisini, su hattını ve hayvan çiftliğini yıktı09 Ağustos 2016
Siyonist Basından İlginç İtiraf: İsrail, Canavar Bir Devlet!08 Ağustos 2016
Hamas, Batı Yaka’da Yıkılmaz Bir Siyasi Tünel Açtı08 Ağustos 2016
İşgalci İsrail Polisi, Bir Mescid-i Aksa Muhafızını Gözaltına Aldı08 Ağustos 2016
Halep'e insani yardım çağrısı08 Ağustos 2016
Kudüs’te 300 Bin Filistinli Fakirlik Sınırı Altında Yaşıyor08 Ağustos 2016
Rus savaş uçakları Atarib'teki insani yardım araçlarını bombaladı05 Ağustos 2016
İsrail hapisindeki 300 Filistinli açlık grevine başladı05 Ağustos 2016
İşgal Güçleri Tel Aviv Eylemini Gerçekleştiren Esirlerin Evlerini Yıktı05 Ağustos 2016
Muhaliflerin şehre girmesine sadece metreler kaldı04 Ağustos 2016
Rus uçakları Türkmen Tugayı'nı vurdu04 Ağustos 2016
İsrail'in temmuz bilançosu: 574 gözaltı04 Ağustos 2016
Fetih Ordusu’nun Halep Kuşatmasını Kırma Operasyonu Sürüyor03 Ağustos 2016
Rusya, Humus'ta bir huzurevi bombaladı03 Ağustos 2016
İran hesaplarında korkunç çağrı! Lastik yakan çocukları da öldürün03 Ağustos 2016
'Esad ordusu zehirli gaz kullandı' iddiası03 Ağustos 2016
İran'ın Guantanamo'sunda toplu idamlar başladı! 28 kişi infaz edildi03 Ağustos 2016
İşgal Güçleri Temmuz Ayında Filistinli 21 Kadını ve Genç Kızı Gözaltına Aldı03 Ağustos 2016
Suriye’de sivillere klor gazı iddiası03 Ağustos 2016
HAMAS, İsrail ile Esir Takası Şartlarını Açıkladı01 Ağustos 2016
Hamas’tan Suud Yönetimine Tepki; Suudi Halka Teşekkür01 Ağustos 2016
Suudilerden İsrail'e övgü: 'İsrail bizi barış kültürüyle kucaklıyor'01 Ağustos 2016
Trump, Pakistanlı aileyle alay etti01 Ağustos 2016
Filistin Yönetimi: Filistin'in İşgalinden İngiltere Sorumludur!29 Temmuz 2016
Nusra Cephesi feshedildi29 Temmuz 2016
Halep yanıyor sözüm ona İslam Ordu'sundan ses yok!!!29 Temmuz 2016
Rusya ve Esed’den Halep’te İğrenç Oyun!29 Temmuz 2016
Bu video Halep'te çocukların nasıl kıyımdan geçirildiğini gösteriyor! +2128 Temmuz 2016
'Mısır'da muhalifler kaçırılarak gizli hapishanelerde tutuluyor'14 Temmuz 2016
Hamas: “İsrail'in Suçları Unutulmayacak!”14 Temmuz 2016
“Kuşatma Devam Ederse Halepliler Açlıktan Ölecek”14 Temmuz 2016
Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi14 Temmuz 2016
İşgal Askerlerinin Açtığı Ateşle Filistinli Bir Genç Şehit Oldu14 Temmuz 2016
AF : Mısırlı muhaliflerden, tecavüz, kaba dayak ve elektroşok gibi işkence yöntemleri uygulanarak zorla ifade alınıyor14 Temmuz 2016
Yahudi yerleşimciler, Ramallah'ın batısında Filistinlilerin ekili arazilerini yaktı13 Temmuz 2016
İşgalci İsrail'den İhlalleri Raporlayan Derneklere Sınırlama13 Temmuz 2016
SNHR: Esed Her Gün Ortalama 4 Çocuk Katlediyor13 Temmuz 2016
Sisi Diktasından İşgalci İsrail'e Sina'da Sürekli Operasyon İzni13 Temmuz 2016
İşgalci İsrail’den Yahudi Yerleşimlerine 13 Milyon Dolar Destek13 Temmuz 2016
İşgal Güçleri 23 Yıl Önce Ölen Bebeği İfade Vermeye Çağırdı13 Temmuz 2016
BM: Halep’te 300 bin kişiye erişim kesildi13 Temmuz 2016
Siyonist Askerler Gazze Sınırına girdi..12 Temmuz 2016
Acılar hala ilk günkü gibi taze12 Temmuz 2016
Hamas'tan İran'a kınama!11 Temmuz 2016
Vakit Ramazan ‘Kardeşliği Hisset’01 Temmuz 2016
Vurulan Rejim uçağının pilotu esir düştü (Video)01 Temmuz 2016
İsrail, Filistin köyünü 100. kez yıktı (HANİ BARIŞ VARDI)30 Haziran 2016
İslami Cihad: Hangi gerekçe ile olursa olsun İsrail'le normalleşmeyi reddediyoruz29 Haziran 2016
Hamas’tan çelişkili açıklamalar29 Haziran 2016
Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu28 Haziran 2016
Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa'ya Baskını: 35 Yaralı28 Haziran 2016
Mahmud Abbas Yönetiminin Derdi Başka28 Haziran 2016
Mescid-i Aksa'da itikafa girmek isteyen Müslümanlarla siyonistler arasındaki çatışmalar devam ediyor27 Haziran 2016
Türkiye ve İsrail'in Hamas konusundaki anlaşması, İsrail: Heniyye suikasttan kurtulamayacak27 Haziran 2016
İşgal Güçleri Ramazan’da 330 Filistinliyi Tutukladı27 Haziran 2016
İsrail Gazze'de avlanma menzilini 6 mile çekti27 Haziran 2016
Yaklaşan Kudüs Günü Münasebetiyle Siyonistler Tetikte27 Haziran 2016
Libya Bingazi’deki Müslümanlara yapılan katliamı dünyaya duyurmak için Twitter’da Hashtag çalışması27 Haziran 2016
İİT'dan Myanmar hükümetine çağrı!!!27 Haziran 2016
Direnişçilerin Tel Aviv Kurşunları Lieberman'ı Susturacak mı?24 Haziran 2016
Rus uçakları Halep'i vurdu: 7 ölü24 Haziran 2016
Yahudi Yerleşimciler Onlarca Dönüm Ekili Araziyi Ateşe Verdi24 Haziran 2016
Taliban, Hz. Muhammed’e Hakaret Eden Kişiyi Öldürdü24 Haziran 2016
Hamas kaynakları: Türkiye, İsrail'le anlaşmada abluka şartından vazgeçti23 Haziran 2016
Siyonist işgal rejimi: Gazze'ye abluka kalkmayacak23 Haziran 2016
Nijerya'da bir kampta 200 kişi açlıktan ve susuzluktan öldü23 Haziran 2016
İşgal rejimi Filistinli köylülerin su depolarını yıkacak22 Haziran 2016
Yine Rusya Yine Halep Yine 'Fosfor'22 Haziran 2016
65 Filistinli Açlık Grevine Başladı21 Haziran 2016
Suriye'de 13 milyon kişi göç etti21 Haziran 2016
Hahamdan Filistinlilerin içme suyuna zehir fetvası20 Haziran 2016
Mursi'ye Bir Müebbet Hapis Cezası Daha20 Haziran 2016
Hamas Arap ülkelerine tepkili20 Haziran 2016
Suriye'de savaş 600 bin çocuğu babasız bıraktı20 Haziran 2016
Filistinli Gruplardan Kızılhaç'ın Gazze'de Düzenleyeceği İftara Boykot20 Haziran 2016
İnşirah Suresi ile biraz rahatlamak ister misiniz?19 Haziran 2016
Kur'an-ı Kerim okurken gözyaşlarına boğuldu19 Haziran 2016
Gannuşi’den ‘Laiklerle Uzlaşmalı’ Teklifi16 Haziran 2016
Ruslar Sahurda Halep’te Yine Hastane Bombaladı16 Haziran 2016
İsrail'in Mescid-i Aksa'yı imha planı16 Haziran 2016
Suriye’de katliam devam ediyor16 Haziran 2016
Ramazan'da Filistin... Uygulamaların yalanladığı sözde kolaylaştırmalar14 Haziran 2016
Sisi’nin Hapishanelerinde 1 Şehid Daha14 Haziran 2016
Mescid-i Aksa’yı Haritadan Sildiler!14 Haziran 2016
Mısır İhvanı terör listesine aldı14 Haziran 2016
Humeyni'nin ABD İle Olan Derin İlişkileri14 Haziran 2016
Filistin Davası Artık Dünyanın Vicdanında13 Haziran 2016
Şeyh Bukeyrat: Siyonistler Filistinlileri Kudüs'ten çıkarma peşinde, Aksa sadece iftar sofralarıyla korunamaz13 Haziran 2016
Rus uçakları İdlib'de katliam yaptı; onlarca ölü var13 Haziran 2016
Şii Irak güçleri Felluce’de Müslümanlara İşkence Yapıyor!13 Haziran 2016
Vakit Ramazan ‘Kardeşliği Hisset’11 Haziran 2016
İsmail Haniye: Biz İsrail'le görüşmeyiz 10 Haziran 2016
"Hamas Gelecek Savaşta Çeçenlerin Metoduna Başvuracak"10 Haziran 2016
İran, 8 İslam davetçisini tutukladı10 Haziran 2016
Filistinlilere Ramazan boyunca ülkeden giriş-çıkış yasağı10 Haziran 2016
Haaretz: Sisi eğitim müfredatı ile İsraillilere iltifatta bulunuyor08 Haziran 2016
Husiler Ramazan'ın ilk günü onlarca çocuğu yetim bıraktı!!!08 Haziran 2016
Felluce'de kurtulanlar anlattı: Su istediği için boğazı kesildi!08 Haziran 2016
Halep’i yok etme görevini Rusya’ya verdiler08 Haziran 2016
ABD ve İran destekli Irak Ordusu, Felluce'de Terör Estiriyor08 Haziran 2016
Mısır Müftüsü Mursi'nin İdamını Onayladı İddiası06 Haziran 2016
Siyonistler Kudüs'ün İşgalini Kutluyor!06 Haziran 2016
Ramazan ve Kurban Bayramlarında ortak takvim04 Haziran 2016
Fetih Ordusu çok sayıda rejim askerini esir aldı (Video)04 Haziran 2016
Esed bomba yağdırdı04 Haziran 2016
Siyonist haham Glick'ten Aksa’yı yıkma tehdidi02 Haziran 2016
Felluce'de katliam: 3520 Ölü02 Haziran 2016
İsrail basını: İsrail Gazze’deki ablukayı kaldırmayacak; Türkiye’deki Hamas ofisinin kapatılma şartından vazgeçecek!02 Haziran 2016
30 Filistinli genç gözaltına alındı02 Haziran 2016
Esed, açlığı silah olarak kullanıyor02 Haziran 2016
Kırgızistan ve Müslümanların durumu31 Mayıs 2016
İhvan Mürşidi Bedii'ye müebbet hapis31 Mayıs 2016
Hamas: Fransız Girişimi Filistin Halkını Oyalamayı Amaçlıyor31 Mayıs 2016
'İranlılar hacca gitmeyecek'30 Mayıs 2016
İsrail’den Hamas’a Hava Saldırısı27 Mayıs 2016
İran Rejimi 7 Müslüman Genci Daha İdam Ediyor…27 Mayıs 2016
Terörist olarak nitelendirilecekler! 25 Mayıs 2016
Abbas Güçleri İslami Cihad Liderini Gözaltına Aldı25 Mayıs 2016
İsrail polisi Filistinli bir kadını öldürdü24 Mayıs 2016
Esed'in Katliam Hapishaneleri: 5 Yılda 60 Bin Mahkûm Hayatını Kaybetti!23 Mayıs 2016
Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi23 Mayıs 2016
İsrail’den HAMAS’a şafak operasyonu20 Mayıs 2016
İşgal Zindanlardaki Filistinli Kadınların Izdırabı20 Mayıs 2016
İşgalciler Ramallah'ta Onlarca Dönüm Ekili Araziyi Yaktı17 Mayıs 2016
"İran vatandaşlarının hacca gelişinin..." 17 Mayıs 2016
Siyonistler Mescid-i Aksa’ya Mayıs Ayında 415 Baskın Düzenledi17 Mayıs 2016
‘Büyük Felaket’ İsrail'in kuruluşu (Özel Dosya)16 Mayıs 2016
Hamas ve İslami Cihad'dan İntifadanın Alevlendirilmesi Çağrısı16 Mayıs 2016
Mısır'da darbe karşıtlarından gösteri çağrısı16 Mayıs 2016
Hamas Hareketi: İşgal Rejimini Hiçbir Zaman Tanımayacağız16 Mayıs 2016
İran kendi militanlarına Cennet vaadiyle anahtar dağıtıyor16 Mayıs 2016
Kırım'da Hizb-ut Tahrir'li Müslümanların Evine Baskın!13 Mayıs 2016
Rejim'den Türkmendağı'na yeni saldırı13 Mayıs 2016
Vair'de Kuşatma Altında Açlık: Resmen Ekmeksiz Yaşıyoruz13 Mayıs 2016
Kocaeli'de çeçen cinayeti!12 Mayıs 2016
İsrail Elçisi açıkladı: Gazze ablukası kaldırılmayacak12 Mayıs 2016
Suud'dan kukla Kadirov'a destek: Çeçenistan'a yatırım yapmaya hazırlanıyor11 Mayıs 2016
Ebu Şehla: Gazze patlamanın eşiğinde, bu patlama Ortadoğu'yu yerle bir eder11 Mayıs 2016
Siyonist işgalciler Müslüman mahallelerini de ele geçiriyor11 Mayıs 2016
İşgal ordusu Gazze'ye bu ay içerisinde 26 saldırı düzenledi10 Mayıs 2016
Kudüs'te işgal güçleriyle çatışan Filistinli 19 genç yaralandı10 Mayıs 2016
Şeyh Raid Salah Hapis Atıldı.. Ummu'l-Fahm'da Müslümanlarla Vedalaştı09 Mayıs 2016
Gazze'de savaş endişesi büyüyor09 Mayıs 2016
Yahudi işgalciler yine Mescid-i Aksa'da09 Mayıs 2016
Kassam Tugayları’ndan İşgalci İsrail’e Sert Uyarı: Ateşle Oynuyorsunuz!06 Mayıs 2016
Suriye'de mültecilerin bulunduğu çadır kente saldırı; 27 kişi hayatını kaybetti06 Mayıs 2016
İslami Cihad: Siyonist işgalciler bu saldırıların bedelini ödeyecek06 Mayıs 2016
Şeyh Raid Salah hapse giriyor: 'Kudüs ve Mescid-i Aksa Size Emanet'06 Mayıs 2016
Siyonistler Han Yunus'u vurdu; bir yaşlı kadın şehit oldu, iki kişi yaralandı06 Mayıs 2016
Medet Ünlü’nün Mahkemesi Devam Ediyor03 Mayıs 2016
Halep'teki katliamdan kurtulanları katletmek için kuşatma gündemde03 Mayıs 2016
Halep yine bombalanmaya başladı03 Mayıs 2016
FDKC: Gazze'de abluka kalkmazsa patlama kaçınılmaz olacak02 Mayıs 2016
Kassam'dan işgal rejimine: Ya Gazze ablukasını kaldırın, ya da patlamaya hazır olun29 Nisan 2016
Muhammed Mursi 1032 gündür darbecilerin zindanlarında tutuklu29 Nisan 2016
Raid Salah: İslam Ümmeti, Kudüs'ün ve Aksa'nın çağrısına cevap vermekte gecikiyor29 Nisan 2016
İşgal rejimi 2 Cuma'dır Gazzeliler'in Aksa'ya gidişine izin vermiyor29 Nisan 2016
Mısır'da darbe karşıtı 76 kişiye hapis cezası28 Nisan 2016
İsrail, İbrahim Mescidini Müslümanlara Kapattı28 Nisan 2016
Kudüs İntifadasında Silahlı Aşama28 Nisan 2016
İslami Cihad: İşgalcilerin cinayetlerini ancak direniş durdurabilir28 Nisan 2016
21 ilde gösteriler yapıldı 27 Nisan 2016
Suud Rejiminden Müslümanlara Bomba26 Nisan 2016
İşgalci İsrail’in Zindanlarında 440 Çocuk Var26 Nisan 2016
Raid Salah: "Mescid-i Aksa İşgal Rejiminin Yok Olmasıyla Normal Haline Kavuşacak"25 Nisan 2016
Suudi Arabistan: İhvan'ı halen terör örgütü olarak görüyoruz21 Nisan 2016
Gazze Halkı: Ya Şerefimizle Yaşarız, Ya da Zilleti Kabul Etmeden Ölürüz21 Nisan 2016
İsrail işgal güçleri Kudüs’te 31 Filistinliyi gözaltına aldı21 Nisan 2016
Şeyh Raid Salah: "Mescid-i Aksa'yı çok daha büyük bir tehlikenin bekliyor olmasından korkuyorum"21 Nisan 2016
Şehid Rantisi'nin Hamas'a vasiyeti: İslami Cihad'la birlik olun, asla silah bırakmayın!20 Nisan 2016
İsrail’den yeni işgal kararı: Salfit’in İstimlâki20 Nisan 2016
Ebu Merzuk: Filistin Halkı Güven ve Huzur Görmeden İşgal Rejimi Görmeyecek20 Nisan 2016
Gazze’ye Verilen Sözler Tutulmadı20 Nisan 2016
Sisi gidici mi?19 Nisan 2016
Ez-Zehhar: İşgal Rejimini Esir Takasına Mecbur Edecek İmkâna Sahibiz19 Nisan 2016
Gazze'de 5 kişi hakkında idam cezası verildi19 Nisan 2016
Mısır'da Cunta Karşıtı 16 Kişiye Hapis Cezası18 Nisan 2016
7 Bin Esir İşgal Zindanlarından Özgürlüğe Kavuşmayı Bekliyor18 Nisan 2016
Meşal'den esir takası açıklaması18 Nisan 2016
Terör rejimi israil namaz kılan 15 Filistinliyi gözaltına aldı15 Nisan 2016
Bir Filistinli daha 'saldırabilir' korkusuyla öldürüldü15 Nisan 2016
IŞİD dergisi İhvan'ı hedef aldı: Mursi'yi 'mürted' ilan ettiler!15 Nisan 2016
İsrail, Filistin Topraklarına El Koymaktan Vazgeçmiyor15 Nisan 2016
İsrail ve Suud’un Gizli İlişkileri 15 Nisan 2016
Siyonist işgal ordusundan Gazze'de yeni savaş planı15 Nisan 2016
Filistin toprak günü: Filistinli gençler 40 yıldır direniyor14 Nisan 2016
Kundağı Kefen Olan Çocukların Semti: Madaya!14 Nisan 2016
Malezya’da Cihat Alarmı: İki Uygur Aranıyor14 Nisan 2016
Iraklı Müslümanların işkenceye uğradı Bucca cezaevi14 Nisan 2016
Ürdün'de Müslüman Kardeşler Grubunun Ana Binası Kapatıldı14 Nisan 2016
Hamas ve İslami Cihad, Kudüs İntifadası'nı ve Esirleri Desteklemeye Çağırdı12 Nisan 2016
Hamas'tan bölgesel birlik çağrısı11 Nisan 2016
İran: “Esad’la 2021 Yılına Kadar Müslümanları Öldürmeyi Düşünüyoruz”11 Nisan 2016
İsrail Filistinli balıkçıları gözaltına aldı 08 Nisan 2016
Hamas ile Fetih yetkilileri bir araya geldi08 Nisan 2016
Mescid-i Aksa'ya Düzenlenen Baskınlar Yeni Bir Döneme Zemin Hazırlıyor08 Nisan 2016
Muhammed Bedii: Darbe rejimi yıkılacak07 Nisan 2016
İşgalci israil, Filistinli Şehidlerin Anıldığı Parkı Yıktı07 Nisan 2016
Yahudi ırkçılar Müslüman kılığında Mescid-i Aksa'da07 Nisan 2016
Asyalı Müslümanların Durumu06 Nisan 2016
Çeçen Müslümanlara haksız gözaltı06 Nisan 2016
Hamas Hareketi, Abbas'ın İntifada Karşıtı Açıklamalarını Eleştirdi06 Nisan 2016
Filistin, Netanyahu'nun davetini reddetti06 Nisan 2016
TÜRKİYE'YE SIĞINAN KAFKAS MUHACİRLER'DEN ACİL ÇAĞRI05 Nisan 2016
İsrail Gazze'ye Çimento Girişini Tamamen Durdurdu05 Nisan 2016
Unutturulan Zafer; Kut'ul Amare03 Nisan 2016
'İran’a Devrim Helal de, Suriye’ye Haram mı?'04 Nisan 2016
Katil Esed öyle bir bildiri dağıttıki...04 Nisan 2016
İsrail, 2015’te 207 masumu katletti01 Nisan 2016
Filistin'den Müslümanlara Mescid-i Aksa'ya çağrısı01 Nisan 2016
Ürdün İhvan-ı Müslimin Hareketi'ne yasak01 Nisan 2016
İşgal Rejimi 15 Yılda 8500 Filistinli Çocuğu Tutukladı01 Nisan 2016
Esad rejimi okul ve hastane vurdu31 Mart 2016
Muhacir: Mihraç Ural'ı böyle öldürdük31 Mart 2016
Tacikistan hükumetinden 13 bin erkeğe sakal tıraşı!30 Mart 2016
Gazze'ye yeni yardım filosu hazırlanıyor30 Mart 2016
Oğul Mursi: Babam 1000 gündür tutuklu30 Mart 2016
Gazze'nin yeniden imarı için 474 milyon dolara ihtiyaç var'29 Mart 2016
Filistinli Çocukların Ömür Boyu Hapsi İçin Yasa Tasarısı29 Mart 2016
Afganistan'da Camiye Silahlı Saldırı: 4 Ölü29 Mart 2016
Sisi Rejiminden İhvan Lideri Bedii'ye İşkence!27 Mart 2016
Gözlemevi: İntifadada Şimdiye Kadar 61 Filistinli Yargısız İnfaz Edildi27 Mart 2016
Yüzlerce Yahudi yerleşimci El Halil Camii'ne baskın düzenledi24 Mart 2016
Irak Müslüman Alimler Heyeti'nden ABD'nin Irak işgalı hakkındaki açıklaması23 Mart 2016
Suriye'deki savaşın yeni yüzü23 Mart 2016
Heniyye: Akan kanın durmasını ve ümmetin pusulasının Kudüs'e ve Filistin'e yönelmesini arzu ediyoruz23 Mart 2016

En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Camilerde yapılan vaazlar hakkında ne dersiniz?

İlmi anlamda yetersiz
Faydalı olduğunu düşünüyorum
Dinleme ihtiyacı duymuyorum.
Hep aynı şeyler anlatılıyor
İlmi anlamda gayet yeterli buluyorum
Vaizlerin kendilerini geliştirmeleri lazım

Sonuçlar
..
Sayfalar
Arşiv Arama
 
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Facebook Beğen

Hakkımızda | İletişim | Video Galeri | Foto Galeri
CH