• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesine konuşan Türkiye'nin Tel Aviv'deki Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hasan Sarıtepeci, İsrail ile Türkiye ilişkilerinin 2-3 ay içinde normale döneceğine inandığını ifade ederek itiraf niteliğinde bir bilgi verdi.

Türkiye Turizm Ofisi, İsrail medyasına reklam için 1 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Bütün Arap ülkelerinin medyasına toplamda 2.5 milyon dolar ayıran Türkiye, İsrail medyası için yeni medya planları hazırladı.

Türkiye ile İsrail arasındaki ciddi kriz sürerken, Türkiye'nin Tel Aviv'deki Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hasan Sarıtepeci, İsrail'in önde gelen gazetelerinden Yedioth Ahronoth'un aracılığıyla Türkiye'nin, İsrailli turistleri beklediği mesajını iletirken 2-3 ay içinde normale dönüleceği inancını da dile getirdi.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Yedioth Ahronoth, Türkiye'nin Tel Aviv'deki Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hasan Sarıtepeci ile yapılan bir mülakat yayımladı. Hasan Sarıtepeci, mülakatında İsrailli turistlerin gelecek Yahudi dini bayramı Pesah'da tatil için yeniden Türkiye'de "her şey dahil" kulüplerine dönecekleri inandığını söyledi.

Hasan Sarıtepeci, "İsrail ile Türkiye arasındaki itilaf, turizmi durdurdu ancak bu sadece geçici bir durum. İki ülke arasındaki bağları durdurmamalıyız, iyimserim ve 2-3 ay içinde normale döneceğimize inanıyorum" dedi.

İsrailli turistlerin Türkiye'yi ziyaret eden toplam turistlerin sayısındaki payının, halen sadece binde 5 oluşturduğunu, geçmişte bu oranın yüzde 2-3'e ulaştığını belirten Sarıtepeci, ancak önemli olanın sayı değil, Türkiye'de tesis edilen bağlar olduğunu vurguladı.

"İsrail'deki turizm ofisini kapatma planı yok"

Sarıtepeci, Tel Aviv'deki Turizm Ofisi'nin İsrail medyasında reklam için 2011 yılında 1 milyon dolarlık bir bütçesinin bulunduğunu, Eylül başı itibariyle 600 bin dolarının harcandığını belirtirken, haberde Türk Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tüm Arap ülkelerine yönelik reklam bütçesinin ise sadece 2.5 milyon dolar olduğuna dikkat çekildi.

Buna karşın, 2 Eylül itibariyle İsrail'de reklam vermeyi durdurduklarını da anlatan Sarıtepeci, ancak İsrail'deki sonraki dini bayrama yönelik olarak yeni reklam planlarını hazırladıklarını anlattı.

Öte yandan, Sarıtepeci, İsraillilerin, Türk Turizm Ofisine başvurarak, Antalya'ya charter uçaklarının ne zaman yeniden başlayacağını sorduklarını da kaydetti.

Gazete, bu aşamada birkaç hafta önce durdurulan charter uçuşlarının iki ülke arasındaki ilişkilerin iyileşinceye dek yeniden başlaması yönünde bir planın bulunmadığını yazdı.

Milli Gazete115 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret117156
Anket
Kur'an'ı ne sıklıkla okursunuz?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat