• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İsrail, Filistin Yasama Konseyi'nin (Filistin parlamentosu) Kudüs'teki Hamaslı üyelerinden Ahmed Atvan'ı tutukladı.

Filistin basınına göre, Atvan, Doğu Kudüs mahallelerinden Silvan'da Uluslararası Kızılhaç merkezi önündeki protesto çadırında tutuklandı.
    
Atvan'ın, Kudüs'ten sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğu da belirtiliyor.
    
Atvan'ın tutuklanmasıyla ilgili açıklamayı eşi yaptı. Atvan'ın eşi, kızıyla birlikte eşini oturma eylemi yapılan çadırda ziyarete gittiğini, dışarıda meydana gelen bir gürültü üzerine çadırdan dışarı çıkan eşinin bazı maskeli kişilerce götürüldüğünü belirtti.
    
Kudüs Enformasyon Merkezi Müdürü Muhammed Sadık da yaptığı açıklamada milletvekili Atvan’ın maskeli üç şahıs tarafından kaçırıldığını duyurdu.

Hiçbir hak ve hukuku gözetmeyen işgalcinin uluslararası bir kurumu basıp dokunulmazlığı olan bir şahsı tutuklamasının hukuka aykırı olduğunu belirten Sadık, işgal rejiminin sürekli gerginlik yaratmaya çalıştığını ifade etti.

2006 yılında Hamas’a mensup üç vekil ile bir bakanı tutuklayan işgal rejimi, üç buçuk yıl zindanda tuttuktan sonra serbest bıraktığı bu kişilerden bir ay içinde Kudüs’ü terk etmelerini istemişti. Karara tepki gösteren vekiller ise Kudüs’ün Silvan beldesinde bulunan Kızılhaç Örgütünün binası önünde kurdukları eylem çadırında kalmaya karar başlamıştı.

Atvan, 2009 yılında 3 yıl süreyle bulunduğu cezaevinden diğer bazı tutuklu Hamas milletvekilleriyle birlikte salıverilmişti.
    
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna ise Atvan'ın tutuklanmasını kınadı.

AA / FEM107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret117171
Anket
Kur'an'ı ne sıklıkla okursunuz?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat