• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Filistin halkını susturmaya çalışan işgal rejimi İsrail, 17 Filistinli vekili idari cezalı olarak zindanda tutuyor.

17 Filistinli Vekili İdari Cezalı Olarak Zindanda

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanlığı, 20 Filistinli vekilin Siyonist işgal zindanlarında bulunduğuna dikkat çekerek bunlardan 17’sinin hiçbir şeyle suçlanamadıklarından idari olarak tutulduğunu ifade etti.

Bakanlığın basın idaresi müdürü Riyad El-Eşkar bugün (13 Eylül Salı) yaptığı açıklamada milletvekili Hasan Yusuf’un serbest bırakılmasının ardından içerdeki milletvekili sayısının 20’ye düştüğünü, bunlardan 17’sinin Hamas’a, 2’sinin Fetih’e ve birinin de Filistin Halk Kurtuluş Cephesine mensup olduğunu ifade etti.

El-Eşkar devamla, El-Halil şehrinin on milletvekilinden tamamının şu anda zindanda olduğunu belirterek, vekillerden bazılarının birden fazla idari cezaya mahkum edildiğini söyledi.

2006 yılında Filistinli vekilleri tutuklamaya başlayan işgal rejimi, Filistin meclisini işlevsiz hale getirmişti. Vekillerin üçte ikisini özgür (!) ve demokrat (!) dünyanın gözleri önünde zindana atan işgal rejimi onlara ağır cezalar verdi. Yıllar sonra cezaları biten vekiller yine tutuklandı. İşgal rejimi yine onları suçlayacak bir şey bulamayınca bu kez idari ceza vermeye başladı.

***

silvan-mahallesi.jpgKudüs’ün Silvan Beldesinde Şiddetli Çatışmalar Yaşandı

İşgal altındaki Kudüs’ün Silvan mahallesinde işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında dün (12 Eylül Pazartesi) gece başlayan şiddetli çatışmaların sabaha kadar sürdüğü belirtildi.

Yerel kaynaklar, Siyonist işgal ordusunun dün gece beldeye girip, Vadi Hulve, El-Bustan ve Bi’r Eyyub mahallelerini kuşatması üzerine başlayan gerginliğin çatışmaya dönüştüğünü ve çatışmaların sabaha kadar sürdüğünü ifade ettiler.

Siyonist işgal askerlerinin evlere ve kalabalığın üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba atması üzerine 18 Filistinlinin etkilendiğine dikkat çeken kaynaklar, gazlardan etkilenen Filistinlilerin daha sonra hastanelere kaldırıldığını dile getirdiler.

Silvan beldesi Siyonist işgal askerleriyle Siyonist gaspçıların sık sık saldırılarına uğrayan önemli bir direniş merkezidir. Siyonist gaspçılarla işgal askerlerine taş atan gençleri ve çocukları tutuklama bahanesiyle beldeye baskın yapan işgal askerleri beldede adeta terör estiriyor.

FİEM179 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret130854
Hava Durumu
Saat