• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Alman İçişleri bakanı Friedrich, ‘Bild’ gazetesiyle yaptığı röportajda Almanya’da 1000 "İslamcı teröristin" yaşadığını söyledi.

Göreve başladığı günden bu yana çıkışlarıyla dikkatleri çeken Alman Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich bu kez de Almanya’da bine yakın İslamcı teröristin yaşadığını iddia etti. Bulvar gazetesi ‘Bild’e konuşan Friedrich, bu bin kişiden 128’inin her an bir saldırı yapmaya hazır olduğunu ve onları yakından takip ettiklerini söyledi.

‘Bild’ gazetesinin 11 Eylül olayının 10. yılı dolayısıyla yaptığı görüşmede Alman İçişleri bakanı, ikizlere yapılan saldırının batının kalbine yapılmış bir saldırı olduğunu ve halen bunun şokundan şahsen kurtulamadığını söyledi.

Friedrich, Almanya’daki bu 128 kişiden yaklaşık 20 kadarının da bir terör kampında eğitim gördüklerini öne sürdü. Güvenlik kurumlarının bu kişileri çok iyi bildiklerini belirten Alman bakan, diğer taraftan ferdi eylem yapanları keşfedemediklerini, asıl büyük tehlikenin bu kişilerden kaynaklandığını kaydetti.

Bild gazetesiyle yaptığı söyleşide İslamcılığı da eleştiren Friedrich, bu şekilde dinin bir savaş ideolojisi olarak suistimal edildiğini öne sürdü. Friedrich, ‘Bu yüzden Müslüman derneklerle, güvenlik kurumlarının bu suistimali durdurmak için ortak bir ilgisi var.’ dedi. Alman bakan, bu nedenle Haziran’da yapılan terörü ‘Engelleme Zirvesi’ne federal, eyalet ve güvenlik kurumları temsilcilerinin katıldığını sözlerine ekledi.

Mucahid Yıldız / Dünya Bülteni172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret134062
Hava Durumu
Saat