• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Libya'da Beni Velid kentini kuşatan Ulusal Geçiş Konseyi güçleri, Kaddafi yandaşları ile görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığını söylüyor.

Muhalif görüşmeci Abdullah Kencil, Beni Velid'de bulunan Kaddafi'ye bağlı güçlerin barışçıl biçimde teslim olmasını amaçlayan temaslardan bir sonuç alınamadığını ve bundan sonraki adımın ne olacağına askeri komutanların karar vereceğini kaydetti.

Görüşmelerin neden başarısız kaldığı konusu tam olarak netlik kazanmadı.

Fakat Kaddafi yanlısı bir televizyon kanalı, Beni Velid'deki güçlerin muhalefet kanadından gelen görüşme girişimine olumlu yanıt vermediğini ve direnmeyi sürdüreceklerini açıkladıklarını bildirdi.

Ulusal Geçiş Konseyi'ne bağlı yüzlerce savaşçı, başkent Trablus'un güney doğusunda yer alan Beni Velid'in birkaç kilometre ötesinde mevzilenmiş durumda.

Çölde bulunan Beni Velid geçen ay, Kaddafi'nin oğullarının Trablus'tan güneye kaçarken geçtikleri kent olarak başlıklara taşınmıştı.

Kimi iddialara göre Kaddafi ailesinin üyeleri hala bu kentte olabilir.

Kaddafi'nin doğumyeri olan Sirte, Jufra, Sabha ve Beni Velid, halen Kaddafi'ye bağlı güçlerin kontrolünde olan dört kenti oluşturuyor.

Ulusal Geçiş Konseyi başkanı Mustafa Abdülcelil, cumartesi yaptığı açıklamada bu kentlerin halkına kan dökülmeden teslim olmaları için bir hafta süre tanıdıklarını söyledi.204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret116059
Anket
Kur'an'ı ne sıklıkla okursunuz?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat