• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Yunanistan’da Somali için düzenlenen bağış kampanyaları ülke Müslümanları tarafından büyük rağbet gördü. Ülkede yaşayan Müslüman azınlık kendi zor koşullarını hiç düşünmeden ellerinden gelenin en iyisini Somali’deki kardeşleri için sundu.

Yunanistan Müslümanları ülkeyi saran ekonomik krize karşın Ramazan ayı boyunca Somali için yüklü miktarda yardım toplayarak hayır kuruluşları aracılığıyla yardımlarını yerlerine gönderdi. Ülkede gerçekleştirilen yardım kampanyası aynı zamanda Yunanistan Müslümanları arasında bir birlik vesilesi olarak görülüyor. Yunanistan’da yaşayan Müslümanlar dönem dönem Filistin, Pakistan ve felaket bölgeleri için de yardımlar toplayarak göndermektedir.

Yunanistan Müslümanları (gerek göçmenler gerek de vatandaşlar) zor koşullarına karşı mübarek Ramazan ayı boyunca, ülkelerini vuran kuraklık nedeniyle insani bir felaketle karşı karşıya olan Somalili kardeşlerine yardım topladı.

Müslüman azınlığın yaşadığı Batı Trakya’da bölgenin evlatları gerek camilerde gerek de köylerde Somali için düzenlenen bağış kampanyalarına cömertçe yardımlarda bulundu.

Kampanyayı düzenleyenlerden biri olup ismini vermek istemeyen vatandaş, Yunanistan’ın kuzeyindeki Müslümanların 300 bin Euro’nun üzerinde para yardımı toplayarak hayır kurumları aracılığıyla Somali’deki muhtaçlara gönderdiklerini dile getirdi.

Aynı şekilde Arap hayır kurumları da resmi olmayan mescitlerde bağış kampanyaları düzenledi. Başkent Atina’daki Müslümanlar ile direk iletişim kuruldu. Bu kampanya da tüm Müslümanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Bağışlar birlik vesilesi

Çocuklara yardım ve bakım derneği (Yunan bir dernek) müdürü Somali için düzenlenen kampanyanın başarılı sonuç verdiğini, ülkede yaşayan Araplar arasında işsizliğin yaygın olmasına ve zor koşullara rağmen büyük kısmının gayet iyi miktarlarda bağışta bulunduklarını belirtti.

Derneğin müdürü İman El-Baha, bağış kampanyasının Atina’da yaşayan Arap-Müslüman topluluğu birleştiren önemli noktalardan biri olduğunu söyleyerek onlarca gencin kampanyanın başarılı olabilmesi için çeşitli semtlerde davet çalışmalarında bulunduklarına işaret etti.

Bilindiği üzere Yunanistan Müslümanları dönem dönem Filistin, Pakistan ve felaket bölgeleri için yardım kampanyaları düzenlemektedir.

timetürk145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret117090
Anket
Kur'an'ı ne sıklıkla okursunuz?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat