• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Mescid-i Nebevi ile ilgili her trlü bilgilerin yer alacağı elektronik ortamdan Mescid-i Nebevi kütüphanesindeki tüm kaynakların başlıklarına da ulaşılabilecek

Suudi Arabistan'da yer alan Mescid-i Nebevi ile ilgili önemli bilgilere artık dünyanın herhangi bir yerinden elektronik kapı hizmeti sayesinde ulaşılabileceği bildirildi. Yerel medyadaki haberlere göre Mescid-i Nebevi İşleri Ajansı Bilgisayar Bölümü başkanı Abdül Aziz Bin Ali El Eyyubi, Medine'nin batısındaki Mescid-i Nebevi'yi ziyaret etmek isteyenlerin yolculuğa çıkmadan önce mescitle ilgili detaylı bilgilere ve kalabilecekleri mekana ait detaylara ulaşabileceklerini söyledi.

E-kapı hizmeti sayesinde örnek olarak bayanlara ayrılan Ravza-yı Şerif ziyaret saatleri gibi önemli bilgilerin elektronik ortamda güncelleneceği belirtildi. Yetkili, itikafa girmek isteyenler için gerekli şartların bu yolla iletileceğini ve Mescid-i Nebevi kütüphanesindeki tüm kaynakların başlıklarına ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.

E-kapı'da ayrıca ülkenin kuruluşundan bu yana bölgedeki genişleme çalışmalarına ve ilmi ve tarihi kaynaklara da yer verileceği öğrenildi.

E-kapı'da Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram'dan aralıksız yayın yapılacak ve internet kullanıcıları Kur'an-ı Kerim ve hadis dersleri dinleyebilecek.

timetürk155 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret117090
Anket
Kur'an'ı ne sıklıkla okursunuz?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 28° 12°
Saat