• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Kur'an eğitimine 12 yaş sınırlamasıyla ilgili olarak, uygulamayı yürürlüğe koyan siyasiler ile birlikte halen devam ediyor olmasından sorumlu tutulan Başbakan Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunun sahibi Adem Çevik adlı bir vatandaş.

Çevik dilekçesinde, 22 Temmuz 1999 tarihinde yürürlüğü konulan düzenleme ile Kur'an eğitimine 12 yaş sınırlaması getirildiğini hatırlatarak, bunun bir suç olduğunu; AK Parti iktidarının yasağı kaldırmayarak suça iştirak ettiğini savundu.

Adem Çevik dilekçesinde dönemin siyasileri olarak gösterdiği MHP milletvekilleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz ile Devlet İhale Kanunu'nu 19 defa değiştirdiği halde Kur'an yasağını 9 yıldır kaldırmayarak suça iştirak ettiğini savunduğu AK Parti milletvekilleri ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yasağı uygulatan Diyanet yetkililerinin cezalandırılmalarını istedi.

Çevik dilekçesinde şöyle dedi: "Şüphelilerin 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatması sonucu çıkarılan Kur'an Yasağı sebebiyle çocuklarım Kur'anı öğrenemedi. Hukuka, anayasaya ve insan haklarına aykırı olarak Kur'an-ı Yasak Kitap haline getiren hükmü kanunlaştıranlar-kanunu uygulayanlar ve kanunu yürürlükten kaldırmayanlar halkı kin nefret ve düşmanlığa sevkten, kaostan, ayrımcılıktan, kutsal değerlere hakaretten, inanca hakaretten ve aşağılamadan, müslimanları rencide etmekten ve insanlığa karşı suçlardan, anayasayı ihlalden, anayasal düzeni değiştirmekten, 28 Şubat Darbesi'nden, TCK115, 257.271. TCK77, TCK125 TCK216-218 ve inandığım Kur'an'a ve inancıma hakaretten cezalandırılmalıdırlar. Aklı beyni olan Allaha, Kutsal Kitabı Kur'anına ve %99 savaş açamayacağından buutanç yasağını kanunlaştıranlardan MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli, A. M YILMAZ ve yasağı kaldırmayanlardan AKParti ve Genel Başkanı Receb Tayyib Erdoğan haricindekilerin tesbit edilerek müşahede altına alınmalarını ve cezalandırılmalarını taleb ederim."151 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret132208
Hava Durumu
Saat