• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Gazze'nin dünyayla bağlantısını sağlayan tünellerden biri çöktü. Bir Kassam mücahidi hayatını kaybetti.

Hamas'ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri'nin mücahitlerinden birinin Gazze'nin dünyayla bağlantısını sağlayan tünellerden birinin bugün çökmesi sonucu şehit olduğu bildirildi.

İzzettin Kassam Birlikleri tarafından Filistin Enformasyon Merkezi'ne verilen habere göre Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinden olan 25 yaşındaki Muhammed Rızk Cuneyd bugün sabah tünelden geçmekte olduğu sırada tünelin üzerine çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

Tünel kazasında hayatını kaybeden Muhammed Rızk Cuneyd'in kısa süren ömrüne rağmen Filistin cihadına büyük katkıda bulunduğu, önemli emekler sarf ettikten sonra dünyaya veda ettiği ifade edildi.

İzzettin Kassam Birlikleri adına yapılan açıklamada tünel kazasında hayatını kaybeden Muhammed Cüneyd'e Filistin direnişine katkılarından dolayı dua edilerek Yüce Allah'ın ahiretini huzurlu ve mutlu kılması, mekânını cennet eylemesi dilekleri dile getirildi. Açıklamada ayrıca Filistin direnişinin kararlı duruşundan bir adım geri atmayarak işgale karşı ilkeli cihad temelli hazırlıkların kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğü vurgulandı.


 
Filistinli Mülteciler Gazze'deki UNRWA Binasının Kapılarını Kapattı

Onlarca Filistinli mülteci dün (20 Temmuz Çarşamba) Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü UNRWA'nın Gazze kentindeki merkez binasının kapılarını kapatarak, verilen hizmetlerin azaltılmasını ve örgütün isminden "yardım" ve "çalışma" kelimelerinin çıkarılmasını protesto etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, mültecilerin büyük araçlarla UNRWA'nın kapılarını kapattığını ve binanın önünde eylem çadırı kurduklarını, örgütün Filistinli mültecilere verdiği hizmetleri büyük oranda azaltmasını kınayan sloganlar attıklarını söyledi.

Mültecileri gösteriye çağıran Gazze'deki Mülteciler Halk Komiteleri Başkanı Muin Ebu Ovkel, UNRWA'nın hizmetlerinin azaldığını ve isim değişikliği yoluyla örgütün kuruluş amacından saptırılmak istendiğini ifade etti.

UNRWA'nın hizmetlerinin azaltılmasının ve isminin değiştirilmesinin mültecilere karşı planlanan komplonun bir parçası olduğunu söyleyen Ebu Ovkel, UNRWA'nın mültecilere sunduğu hizmetin lütuf değil örgütün görevi olduğunu dile getirdi.

UNRWA merkez binasının kapılarını sabah saat dokuzdan ona kadar bir saatliğine kapatmanın protesto faaliyetlerinin başlangıcı olduğuna işaret eden Ebu Ovkel, bugün ise binanın kapılarının gün boyu kapatılacağını söyledi.

Mülteciler Halk Komiteleri Başkanı, UNRWA'nın eski ismine dönmesini ve mültecilerden kestiği hizmetleri yeniden vermeye başlamasını istedi.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü UNRWA ismindeki "yardım" ve "çalışma" kelimeleri çıkararak ismini "Birleşmiş Milletler Filistinli Mülteciler Örgütü" olarak değiştirmişti.159 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret132565
Hava Durumu
Saat