• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Hamas, Siyonist işgal rejiminin yaptığı korsanlıkların Filistin davasına olan ilgiyi azaltamayacağını belirtti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukayı kırmak üzere yola çıkan aktivistlerin gemisine saldırısını şiddetle kınadı.

Hamas Hareketi, Gazze Şeridi'ne ulaşmak üzere yola çıkan Fransız gemisi El-Kerame'nin engellenmesinin ve gemiye el konulmasının da uluslararası hukuka aykırı bir korsanlık olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi tarafından bugün (19 Temmuz Salı) yayınlanan ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye uygulanan ablukayı kırmak için yola çıkan aktivistleri engellemeye devam etmesinin ve denizde terör estirmesinin Filistin halkıyla dayanışma kampanyalarını durduramayacağı, bilakis Filistin halkına uygulanan abluka ve zulüm sona erinceye kadar çalışma azmini artıracağı ifade edildi.

onur-dignite-el-kerame-ozgurluk-filosu-gemi04.jpg

Hamas Hareketi, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması için yapılan çalışmaların ve düzenlenen kampanyaların devam etmesinin önemine dikkat çekerek, insan hakları örgütlerini de Siyonist işgal rejiminin etkisinde kalmamaya ve işgalcinin ihlallerini ortaya çıkarmaya davet etti.

Siyonist işgal ordusu sözcüsü, Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukayı kırmak üzere Gazze Limanı'na doğru yol alan Fransız El-Kerame gemisinin Siyonist işgal donanması komandoları tarafından "olaysız bir şekilde" ele geçirildiğini duyurmuştu.

onur-dignite-el-kerame-ozgurluk-filosu-gemi.jpg

Filistinli Gruplardan Ortak Kınama Mesajı

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplar, Fransız El-Kerame gemisine el koyma emri veren Siyonist işgal liderlerinin savaş suçlusu olarak yargılanmasını istedi.

Filistinli grupların ortak bildirisini bugün (19 Temmuz Salı) Gazze'de düzenlenen basın toplantısında Hamas liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan okudu. Bildiride, aktivistlere düzenlenen terörist saldırının ve El-Kerame gemisine el konulmasının kınandığı ifade edildi.

Siyonist işgal donanmasının El-Kerame'ye el koymasının korsanlık ve savaş suçu sayıldığını ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu ifade eden Filistinli gruplar, işledikleri bu suç nedeniyle işgal rejimi yöneticilerinden hesap sorulmasını istedi.

onur-dignite-el-kerame-ozgurluk-filosu-gemi01.jpg

Uluslararası toplumun Siyonist işgalcinin uluslararası hukuku çiğnemesi karşısında büyük bir sınavla karşı karşıya olduğunu ifade eden direniş grupları, "Uluslararası toplum ya kanunun ve adaletin yanında olacak veya işgalcinin tarafını tutup hukuku çiğneyecek" dedi.

Arap Birliği, İslam İşbirliği Örgütü ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nden Siyonist işgal rejimi aleyhine dava açmalarını isteyen Filistinli gruplar, işgalciye meydan okuyan aktivistlere de selamlarını gönderdi.

Filistinli gruplar, El-Kerame gemisinin engellenmesine rağmen aktivistlerin mesajının yerine ulaştığını söyledi.

Bu arada, Gazze Ablukasını Kırma Komitesi de yayınladığı bildiride Fransız El-Kerame gemisinin Gazze Şeridi'ne ulaşmasının Siyonist işgal güçleri tarafından engellenmesini kınadı.

onur-dignite-el-kerame-ozgurluk-filosu-gemi02.jpg168 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret132276
Hava Durumu
Saat