• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

50 gündür tek kişilik hücrede tutulan İslami Cihad mensubu Muna Gad'an 6 gündür açlık grevinde.

Filistinli kadın esir Muna Hüseyin Ga'dan 31 Mayıs 2011 tarihinde tutuklanmasından bu yana tek kişilik hücrede tutulmasını protesto ederek altı gün önce başlattığı açlık grevine devam ediyor.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden 40 yaşındaki kadın esir Muna Hüseyin Ga'dan'ın ailesi, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada Telmond Cezaevi'nde yaklaşık 50 gündür tek kişilik hücrede tutulan Filistinli kadın esirin açlık grevinin dün altıncı gününe girdiğini söyledi.

Filistinli kadın esirin ailesi, Siyonist işgal yönetiminin 11 Temmuz'da mahkemeye çıkarıldıktan sonra hücre cezasına son verileceği sözünü verdiğini fakat daha sonra bu sözünde durmadığını belirtti.

Siyonist işgal mahkemesinin Muna Hüseyin Ga'dan'ı yasak örgüte üye olmak ve yasak bir derneğin yöneticiliğini yapmakla suçladığı bildirildi.

Filistinli kadın esir Muna Hüseyin Ga'dan, İslami Cihad Hareketi'nin Cenin'deki önde gelen liderlerinden. Muna Hüseyin Ga'dan'ın başkanlığını yaptığı "El-Berae Müslüman Genç Kız Derneği" Siyonist işgal güçleri tarafından gözaltına alındığı gece kapatıldı.

Muna Hüseyin Ga'dan'ın altı kez işgal güçlerince tutuklandığı ve işgal zindanlarında şu ana kadar toplam altı yıl yattığı ifade edildi.167 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret132844
Hava Durumu
Saat