• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Siyonistlerin desteği ve ev sahipliğinde Paris'de düzenlenen Suriye Muhalifleri Konferansı'yla ilgili tartışmalar yeni boyutlar kazanıyor.

“Suriye Halk Hareketi” adı altında, "Suriye'deki rejim değişikliği"ni destekleme amacıyla Siyonist Bernard-Henri Lévy başkanlığında Paris'te St. Germaine sinemasında düzenlenen ve siyonist rejim destekçilerinin yer aldığı konferansa Suriye Müslüman Kardeşler Örgütü temsilcisinin de katılmasına tepkiler yeni boyutlar kazandı.

Konferansa başkanlık yapan ve siyonist İsrail rejimi taraftarlığı ile tanınan Bernard-Henri Lévy, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'i Libya saldırısına ikna eden kişi olarak da biliniyor.

Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netenyahu ile yakın ilişkisi olan Bernard-Henri Lévy'nin “dünyanın en insancıl ordusu İsrail ordusudur” sözüyle de tanınıyor.

Konferansın amacının “BM Güvenlik Konseyi'nde Suriye'ye yönelik karar alınmasına karşı çıkan Rusya ve Çin'in Fransa tarafından ikna etmesini ve Libya örneğinde olduğu üzere, Suriye'ye yönelik bir harekatın gerçekleştirilmesini sağlamak” olduğu belirtilirken konferansta “Yahudi propagandası”nın yapılması ise dikkat çekti.

Konferans sırasında “Nazilerin II: Dünya savaşı sırasında Yahudilere karşı uyguladığı soykırım” filminin de gösterildiği, bu görüntülerden hareketle Suriye'deki rejimin halka karşı uyguladığı şiddetin bir “nazi zulmü”ne benzediği ileri sürülürken, konferansa katılan Fransız bakanlardan Bernard Kouchner'in gösterilen “nazi filmi” ile Suriye'deki olayların kıyaslanmasına tepki göstererek “Yahudilerin çektiği acı başka hiçbir şey ile karşılaştırılamaz. Yahudilerin durumu diğer her şeyin üstündedir” demesi de dikkat çekti.

Libya gibi Suriye'ye de müdahale edilmesi çağrısında bulunan Kouchner, “Biz Libya'ya gittik, ancak Suriyelileri yalnız bırakmakla büyük bir haksızlık içinde olduğumuzu hissediyoruz” dedi.

Konferansa katılan Süreyya isimli genç bir kız ise konuşmacıların sözünü keserek “bu salonda Suriyeli birisi yok. Bu salonda sadece Siyonistleri görüyorum” demesi büyük bir yankı uyandırdı.

Süreyya adlı genç kızın bu tepkisine ise İsrail Likud Partisi Gençlik Kolları Üyesi üyesi Frederick Ansel “ne yazık ki bazı Araplar hala siyonizmi aşağılamayı sürdürüyorlar. Halbuki Siyonizm bir onur ve şereftir” şeklinde karşılık vermesinin ardından Süreyya adlı genç kız salondaki güvenlik güçleri tarafından sürüklenerek dışarı çıkarıldı.

Bütün bu olanların konferansa katılan Suriye İhvan-ı Müslimin Teşkilatı temsilcisi Milhem Derubi'nin gözlerinin önünde olması ise büyük bir tepki topladı.

Lübnan'ın günlük Es Sefir gazetesi ise konferansın “Fransa'daki İsrail dostları” tarafından düzenlendiğini belirterek toplantıya Antalya Konferansı'na katılanlar ile Suriye Müslüman Kardeşler örgütü temsilcilerinin katıldığını yazdı.

Siyonist Bernard-Henri Levy 'nin yönetimindeki La Regle du Jeu dergisi ve internet sitesi tarafından organize edilen toplantıya siyonist rejim eski milletvekillerinden Alex Goldfarb'un “Suriye Muhalefeti üyesi” sıfatıyla katılıp “Suriye'de Demokratik Değişim” adı altında konuşma yapması ise göze batan bir başka husustu.

Haberin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz.

Toplantıda Bernard-Henri Lévy'nin yaptığı konuşmanın videosu

Toplantıda konuşma yapan Bernard Schalscha'nın videosu

velfecr


260 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret132690
Hava Durumu
Saat