• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Nablus halkı üniversite öğrencisi şehit İbrahim Sarhan'ı kalabalık bir cenaze töreniyle toprağa verdi.

22 yaşındaki İbrahim Sarhan dün sabah namazına giderken işgal askerleri tarafından şehit edilmişti.

Batı Yaka'nın Nablus kentindeki En-Necah Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencilerinden 22 yaşındaki İbrahim Sarhan, dün sabah (13 Temmuz Çarşamba) El-Faria Mülteci Kampı'nı basan işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu şehit oldu.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri en az 11 araçla Nablus'un kuzeyindeki El-Faria Mülteci Kampı'na saat 03:00 civarında baskın düzenledi.

ibrahim-sarhan-sehit.jpg

Görgü tanıkları, Siyonist işgal askerlerinden birinin sabah namazı için camiye gitmekte olan İbrahim Sarhan'a hiçbir uyarıda bulunmadan doğrudan ateş açtığını söyledi.

Ölmesi İçin Sokağın Ortasına Terk Edildi

Sağ bacağından yaralanan Sarhan'ın yakınlardaki bir eve sığınmak istediğini belirten görgü tanıkları Siyonist işgal askerlerinin Serhan'ı yakalayıp sokağın ortasına çektiklerini ve kan kaybeden Filistinli gence sağlık ekiplerinin yaklaşmasını engellediklerini bildirdi.

ibrahim-sarhan-cenaze-nablus05.jpg

Filistinli gencin şehadetinin ardından El-Faria Mülteci Kampı'nda Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin kamptaki birçok eve baskın düzenleyerek arama yaptığı ve bazı Filistinlileri gözaltına aldığı belirtildi.

Görgü tanıkları, gözaltına alınanların iki kişi haricinde daha sonra serbest bırakıldığını söyledi.

ibrahim-sarhan-cenaze_filistinli-anneler.jpg

Cenazeye Binlerce Filistinli Katıldı

İbrahim Sarhan dün Batı Yaka'nın Nablus kentinde düzenlenen kalabalık bir cenaze töreniyle toprağa verildi. Serhan'ın cenaze törenine Batı Yaka'daki İslami Hareket milletvekillerinden Şeyh Hamid El-Beytavi, Yasir Mansur, Davud Ebu Seyr, Hüsnü El-Burini, Muna Mansur ve Şeyh Halid Ebu Tus da katıldı.

İbrahim Sarhan'ın kasıtlı olarak öldürülmesini çirkin bir cinayet olarak nitelendiren milletvekilleri, Siyonist işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik uyguladığı planlı soykırım politikasına dikkat çekti.

ibrahim-sarhan-cenaze-nablus02.jpg

Milletvekilleri, Filistin halkına yönelik ihlaller karşısında uluslararası toplumun sessiz kalmasını eleştirirken, şehidin cenaze namazını kıldıran Şeyh Hamid El-Beytavi, şehitliğin faziletlerini anlattı ve şehidin ailesinin sabrına övgüde bulundu.

Siyonist işgal güçlerinin üniversite öğrencisi İbrahim Serhan'ı şehit etmesi hakkında konuşan Filistinli milletvekilleri Dr. Eymen Drağime ve Halid Ebu Tus, işgal rejiminin Filistin halkına karşı saldırılarına ve barbarlığa devam ettiğini söyledi.

ibrahim-sarhan-cenaze-nablus03.jpg

ibrahim-sarhan-cenaze_filistinli-anneler2.jpg

ibrahim-sarhan-cenaze-nablus04.jpg199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret132316
Hava Durumu
Saat