• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

ABD ve Avrupa'ya karşı duramayan Abbas geçici hükümette Feyyad'ın başbakanlığında ısrarlı.

Filistinli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, 4 Mayıs'ta Kahire'de uzlaşı anlaşmasının imzalanmasından bu yana bir türlü kurulamayan birlik hükümetinde başkanlığı Selam Feyyad'ın üstlenmesinde ısrar ediyor.

Londra'da yayınlanan El-Hayat gazetesi bugünkü (12 Temmuz Salı) sayısında Mahmud Abbas'ın "Gelecek hükümetin başkanı Selam Feyyad olmazsa uzlaşı da olmayacak" dediğini aktardı.

Mahmud Abbas'ın birkaç gün önce Ramallah'ta bazı kişilerle yaptığı toplantıda Selam Feyyad isminde ısrarlı olduğunu söylediğini belirten kaynaklar, Abbas'ın Feyyad için "Maaşları ödeyebilmek için Filistin Özerk Yönetimi'ne para getirebilecek ve yönetim kurumlarının çalışmasını sağlayabilecek tek isim" ifadesini kullandığını söyledi.

Bu arada Filistin Özerk Yönetimi'nin büyük bir mali kriz yaşadığı ve geçen ay ancak maaşların yarısını ödeyebildiği belirtildi.

Mahmud Abbas'ın Selam Feyyad isminde ısrar etmesine gerekçe olarak Feyyad'ın adaylar arasında Amerika ve Avrupa tarafından kabul edilen tek isim olmasını gösterdiği kaydedildi.

Kaynaklar, Mahmud Abbas'ın başkanı olduğu Fetih'ten veya Hamas Hareketi'nden hiçbir ismin uzlaşı hükümetine başkanlık etmeye uygun olmadığı görüşünde olduğunu bildirdi.  (FEM)159 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret132567
Hava Durumu
Saat