• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İşgalcinin tüm engellemelerine rağmen bazı Filistin dostları Ben Gurion Havaalanı'na varmayı başardı.

Siyonist işgal güçleri bugün (8 Temmuz Cuma) Filistin davasına destek veren 30 aktivisti Ben Gurion Havaalanı'nda gözaltına aldı. Gözaltına alınan aktivistlerin havaalanından ayrılmasına izin verilmeyeceği ve ülkelerine geri gönderileceği bildirildi.

Siyonist medya kaynaklarına göre on aktivist EasyJet havayolu şirketine ait uçakla ve diğerleri de Alitalia'ya ait uçakla geldi. Aktivistlerin havaalanında Siyonist işgal polisi tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

Bazı aktivistlerin Filistin'e özgürlük isteyen pankartlar açtığı ifade edilirken Siyonist işgal yönetimi, yaklaşık 200 aktivistin uçaklara binmesinin engellendiğini duyurdu.

Öte yandan, Filistin Ulusal Girişimi Genel Sekreteri milletvekili Mustafa El-Bergusi, Siyonist işgal hükümetinin Ben Gurion Havaalanı'nda aktivistlere barbarca davrandığını belirterek, birçok Avrupa başkentinde Ben Gurion Havaalanı'na gidecek uçakların uçuşunun geciktirilerek aktivistlerin uçaklara binmesinin engellendiğini fakat buna rağmen bazı aktivistlerin tüm engelleri aşarak Ben Gurion Havaalanı'na ulaşmayı başardığını söyledi.

Siyonist işgal rejiminin kara listesinde yer alan Paris'ten Tel Aviv’e biletli 300 kişi Paris Charles de Gaulle ve Brüksel havaalanlarında uçağa alınmadı.

İşgal yönetiminin "Filistin dostu" ilan ettiği 300 kişi yaptıkları açıklamada, "Herhangi geçerli bir neden olmadan uçağa binmemiz engellendi. Görünen o ki İsrailli yetkililer, hazırladıkları bu keyfi listeyi tüm havayolu şirketlerine iletmişler ve bu listedekiler şimdi hiç uçamıyor" dedi.

Havayolu kurallarına göre taşıdıkları yolcular varış ülkesine alınmadığı takdirde onları ücretsiz olarak geri götürme zorunluluğu bulunan şirketler de çareyi yolcuları uçağa almamakta buldu. (FEM) 151 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret132316
Hava Durumu
Saat