• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Esed yönetimine karşı protestolar devam ederken, dün gece Hama’da gerçekleştirilen operasyonlarda üç kişi daha can verdi.

El Cezire televizyonuna göre muhalifler bugün ‘Diylaoga hayır cuması’na hazırlanıyor. Hama’da Baas güçlerinin operasyonları devam ederken; muhalifler ülkenin birçok kentinde sokağa çıkmaya hazırlanıyor.

GECE GÖSTERİLERİ SÜRÜYOR: 3 ÖLÜ

Suriyeli muhalifler, güvenlik güçlerinin dün gece başkent Şam'da 3 kişiyi öldürdüğünü söyledi.

Muhalifler, başkent Şam'ın bir banliyösünde Devlet Başkanı Beşar Esad yönetimini protesto için düzenlenen gösteriye güvenlik güçlerinin gerçek mermiler ve sis bombalarıyla müdahale ettiğini ifade etti.

Suriye'nin Lazkiye kentinden dün akşam çekilen görüntülerde halk Beşar Esed karşıtı gösteri düzenliyor.

Humus'ta da halk gece boyunca sokaklardaydı... Muhalifler Beşar Esad karşıtı gösteriler düzenleyerek tepkilerini dile getirdi.

Esed yönetimi 4 aydır süren gösterileri şiddetle bastırmaya çalışırken, muhaliflerin bu cuma da ülke çapında gösterilere hazırlandığı bildiriliyor.

SURİYE’DEN ABD’YE HAMA KINAMASI

Öte yandan Suriye, ABD'yi, büyükelçisini karışıklığın olduğu Hama şehrine göndererek kışkırtıcılık yapmakla suçladı.

Resmi haber ajansı SANA, bir Dışişleri Bakanlığı kaynağının "ABD Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığından önceden izin almadan Hama'ya gitmesi, ABD'nin Suriye'deki olaylara müdahalesinin ve ülke güvenliğiyle istikrarını bozan olayların tırmanmasını kışkırtma girişiminin bariz işaretidir" dediğini belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçi Robert Ford'un dün, Devlet Başkanı Beşşar Esad'a karşı gösterileri bastırmak için yapılan operasyonlarla karşı karşıya kalan halkla dayanışmasını göstermek için Hama'ya gittiğini bildirmişti.

Açıklamada, büyükelçinin gösteriler yapılması beklenen kentte bugün de kalmasının beklendiği belirtilmişti.

BİNLERCE KİŞİ HAMA’YI TERK EDİYOR

Suriye'nin  Hama kentinde, askerlerin operasyonlarının yoğunlaşmasından korkan yüzlerce ailenin kaçtığı belirtildi.

Suriye İnsan Hakları Gözleme Kuruluşundan yapılan açıklamada, binlerce kişinin kentten ayrılarak 30 kilometre uzaklıktaki El Salamya'ya gittikleri ifade edildi.

Ulusal İnsan Hakları Örgütü Başkanı Ammar Kurabi dün yaptığı açıklamada, güvenlik durumunun kötüleştiğini, arama operasyonları, adam öldürme ve tutuklamaların devam ettiğini söylemişti.

Sosyal paylaşım sitelerine düşen diğer bir görüntü ise ülkenin Rastan kentinden... Dün sabaha karşı çekilen video görüntülerinde ağır silah sesleri duyuluyor.171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret134065
Hava Durumu
Saat