• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İngiliz yönetimi, 1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Raid Salah'ın yargılanacağı mahkemeyi davaya bakacak yargıcın yokluğu nedeniyle önümüzdeki Cuma gününe erteledi.

İngiliz yetkililerin bu kararından önce Raid Salah'ın avukatlarının yaklaşık bir hafta önce anti-semitizm suçlamasıyla gözaltına alınan ve Londra yakınlarındaki Ford Cezaevi'nde tutulan Raid Salah ile görüştüğü bildirildi.

Avukatlar, Raid Salah’la görüşmenin yüz yüze gerçekleştiğini ve iki saat sürdüğünü söyledi.

İslami Hareket sözcüsü ve Raid Salah'ı savunma ekibi üyesi avukat Zahi Nuceydat, ziyaretle ilgili Londra'da yaptığı açıklamada tutuklama dosyası konusunda ümitli olduklarını ifade ederek, "Raid Salah İngilizlerin isteklerine boyun eğmek isteseydi her an ülkesine geri dönebilirdi" dedi.

Nuceydat, Raid Salah'ın kendisine yapılan haksızlığa karşı mücadele etme kararı aldığını ve yapılan haksızlığın sadece kendi şahsına değil, savunduğu fikirlere ve inançlara olduğunu düşündüğünü söyledi.

İngiltere güvenlik güçleri 1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Raid Salah'ı 29 Haziran Çarşamba günü gece geç saatlerde "kamu için tehlike teşkil ettiği" gerekçesiyle gözaltına almıştı. (FEM) 167 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret132845
Hava Durumu
Saat