• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Heniyye, Şeyh Raid Salah'a saldırının Filistin halkının tümüne saldırı anlamına geldiğini söyledi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, hükümetinin ve Filistin halkının İngiltere'de gözaltına alınan Şeyh Raid Salah'ın yanında olduğunu belirterek, İngiliz Hükümeti'nin aldığı sınır dışı etme kararını kınadı.

Heniyye, Filistin hükümeti üyelerinin Şeyh Raid Salah'a destek gösterisinde yaptığı konuşmada "İngiliz Hükümeti'nin haksız kararıyla karşı karşıya kalan Aksa Şeyhi Raid Salah'a desteğimizi ve en basit insan hakları kurallarına aykırı bu kararı reddettiğimizi ilan ediyoruz" dedi.

Şeyh Raid Salah'ın 1948'de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerin simgesi olduğuna işaret eden Heniyye, Şeyh Raid Salah'ın fırsat bulduğu her yerde Filistin davasını ve halkını savunduğunu belirtti.

Heniyye, Şeyh Raid Salah'ın Siyonist korsanların saldırısına uğrayan Özgürlük Filosu-1'de bulunan isimlerin en önemlilerinden biri olduğunu hatırlattı.

Şeyh Raid Salah'a saldırının Filistin halkının tümüne saldırı anlamına geldiğini kaydeden Heniyye, İngiliz Hükümeti'nin kararının Siyonist işgal rejimi yanlısı politikaların devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Heniyye, Şeyh Raid Salah'ın dünyanın her yerinde özgürce dolaşma ve seyahat etme hakkının bulunduğunu belirterek, insan hakları örgütlerini Şeyh Raid Salah'ın serbest bırakılması ve İngiltere'den sınır dışı edilmesinin önlenmesi için harekete geçmeye davet etti. (FEM) 147 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret132845
Hava Durumu
Saat