• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye halkına yönelik devlet terörü tüm vahşiliği ile devam ederken Baas Diktatörlüğüne destek Türkiye'deki dostlarından geldi. Baasçıların Sosyal Faşizm konusunda ideolojik kardeşleri konumunda olan Ulusalcı kimi kesimler, halk düşmanlıklarını Baas

Bülent Şahin Erdeğer /  HAKSÖZHABER

Suriye halkına yönelik devlet terörü tüm vahşiliği ile devam ederken Baas Diktatörlüğüne destek Türkiye'deki dostlarından geldi. Baasçıların Sosyal Faşizm konusunda ideolojik kardeşleri konumunda olan Ulusalcı kimi kesimler, halk düşmanlıklarını Baas Faşizmine açıktan destek vererek gösteriyorlar.

Bahsi geçen kesimlerin başında daha Türkiye Gençlik Birliği (TGB) geliyor. TGB, Suriye'deki diktatörlükle olan yakın ilişkisinin yanısıra Türkiye'de Alevi-Sünni çatışması çıkartmak için provakatif eylemlere de hazırlanıyor. 

Suriye'de devlet zoruyla düzenlenen eylemlerin örgütleyicisi olan Baas Partisinin resmi kurumu, "Suriye Milli Öğrenci Birliği" Türkiye Gençlik Birliği'ni 6-11 Temmuz 2011 tarihleri arasında Suriye'ye davet etti.

Türkiye Gençlik Birliği daha önce de Libya'ya giderek Kaddafi'ye destek çıkmıştı. Suriye Milli Öğrenci Birliği'nin Başkanı Dr. Ammar Saati ve Dış İlişkiler Bürosu Başkanı Arsheed Sayasnch TGB Genel Merkezine davet mektubu gönderdiler.

TGB Genel Merkezi 5 Temmuz 2011 Salı Günü Hatay'da Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu toplantısı düzenleme kararı aldı. Örgüt, ildeki mezhep ayrılıklarını gerginleştirici bir siyaset izliyor. Hatay'da bir de basın açıklaması düzenlenecek. 16 Temmuz Gençlik Hareketinin Suriye halkıyla dayanışma eylemini açıkça hedef gösteren örgüt Hatay'daki Alevi toplumunu kışkırtan açıklamalar yapıyor.

Halk düşmanlığında ve Baas Kardeşliğinde TGB ile yarışan başka bir siyasal örgüt var: Türkiye Komünist Partisi...

16 Temmuz Gençlik Hareketi'ni hedef gösteren haberler yapan TKP, söz konusu hareketin hiçbir açıklamasında Sünni-Alevi ayrımcılığı olmamasına rağmen özellikle Sünni-Alevi ayrımcılığına vurgu yapıyor.

Irkçılığı açıktan dillendiren "Türk Solu Dergisi" ise, TGB ve TKP'den geri durmuyor. Türk Solu Saddam Hüseyin, Kaddafi ve Beşşar Esed'i Laik ve Solcu olduğu açıkça desteklediklerini her fırsatta dile getiriyor.

Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak ve 16 Temmuz Gençlik Hareketini hedef tahtasına koyan bir başka derin dezenformasyon aygıtı ise ODA TV. ODA TV'ye göre İslamcı gençler yeni bir Sivas Katliamının peşindeler(!)

Türkiye kamuoyunun Ergenekon Davası sürecinde yakından tanıdığı bu grupların ortak özelliği Baas Partisiyle olan ideolojik akrabalıkları ve Suriye halkına yönelik uygulanan devlet terörüne arka çıkmaları. Bununla da kalmayıp Suriye'deki vahşetin savunusu üzerinden Türkiye'de bir Alevi-Sünni gerginliği çıkartma çabaları. 181 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret132525
Hava Durumu
Saat