• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Casusluk yapmak ve halk arasında fitne çıkarmakla suçlanan Grapel, bir ay önce ele geçirilmişti.

Mısır'da Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesinin ardından ülkeyi geçici olarak yöneten Yüksek Askeri Konsey, Amerika Birleşik Devletleri'nin Siyonist casus Ilan Grapel'in serbest bırakılması talebini reddetti.

Mısır'da devrim sırasında casusluk yapmak ve halk arasında fitne çıkarmakla suçlanan Grapel, Mısır İstihbaratı tarafından yaklaşık bir ay önce ele geçirilmişti.

Siyonist "Merkezi Sorunlar" sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri Mısır Yüksek Askeri Konseyi'ne bu talebi ABD Genelkurmay Başkanı Michael Mullen aracılığıyla iletti. Mullen'in konuyu doğrudan Mısır Genelkurmay Başkanı Sami Anan'a açtığı bildirildi.

Haberde belirtildiğine göre Sami Anan, ABD Genelkurmay Başkanı'na yargının bağımsız olduğunu ve yargı kararları üzerinde herhangi bir etkisinin söz konusu olmadığını söyledi.

Mısır'da yakalanan Siyonist casusun serbest bırakılmasını sağlama çabaları kapsamında ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in de Mısır Yüksek Askeri Konseyi Başkanı Mareşal Hüseyin Tantavi'den Ilan Grapel'in serbest bırakılmasını istediği belirtildi. Tantavi'nin Gates'e verdiği cevap ile ilgili ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Amerikan yönetimi, ABD vatandaşı Siyonist casusun Kahire tarafından gözaltında tutulmasının iki ülke ilişkilerini olumsuz etkileyeceğini öne sürüyor.

Mısır, 12 Haziran'da Mossad subayı Ilan Grapel'in ülke güvenliğine zarar vermek, gizli bilgiler toplamak, halkı şiddete teşvik etmek ve ülkede etnik fitne çıkarmaya çalışmak suçlamalarıyla gözaltına alındığını duyurmuştu. (FEM) 191 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret132224
Hava Durumu
Saat