• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Müslümanların üzerine yıkılmaya çalışılan Madımak provokasyonu ile ilgili Kıdemli Üsteğmen H.Ç.’den müthiş itiraflar geldi. Üsteğmen H.Ç., “Sivas’taki Madımak olayını Özel Harp Dairesi’ne mensup 13 kişiyle biz gerçekleştirdik” dedi.

Müslümanların üzerine yıkılmaya çalışılan Madımak provokasyonu deşifre oluyor. Özel Harp Dairesi üyesi Kıdemli Üsteğmen H.Ç., çirkin komployu deşifre edecek önemli ifşaatlarda bulundu. Eylemde bizzat görev alan Özel Harp Dairesi mensubu, kaçtığı Avrupa’da PKK’nın yayın organı ROJ TV’ye konuştu. Önceki gece yayınlanan programda katılan, yüzünün ve isminin gizli tutulmasını isteyen Üsteğmen H.Ç., Madımak’ın Müslümanlarla hiçbir alakasının olmadığını, Özel Harp Dairesi tarafından tezgahlandığını, halkın galeyana getiriliğini iddia etti. H.Ç. “Bizim Türk halkının şöyle bir özelliği var, ‘Allah, Peygamber’ dediğiniz zaman Türk halkı hemen ayağa kalkar. Ordu bunu çok iyi kullandı. Kalabalığın içinde ikişerli guruplar halinde 6 guruptuk. Beşinci grupta bulunan bir arkadaş ilk başta bir mermi sıktı, arkasından molotof kokteylleri geldi. Bizim görevimiz sadece kargaşayı çıkartmaktı ama dediğim gibi kargaşa bizim beklediğimizin üzerine çıktı” şeklinde şok itiraflarda bulundu. ABD ve İsrail’de eğitimi aldıklarını söyleyen H.Ç., dairenin 200 kişilik beyin takımı olduğunu, Genelkurmay’da ve daha da ilginci Anıtkabir’in altında bir birimlerinin bulunduğunu belirtti.

İSRAİL VE ABD’DE EĞİTİM VERİLMİŞ

Kuleli Askeri Lisesi ve Harp Akademileri mezunu olduğunu söyleyen H.Ç., Ankara Genelkurmay Özel Takımlar Komutanlığı Direkt Özel Harp Dairesi Başkanlığı’ndan görevli olduğunu, İsrail’de 13 kişiyle birlikte patlayıcı üzerine eğitim gördüğünü, Kıd. Yüzbaşı Mehmet Keskin isimli şahsın başlarında bulunduğunu, zirai gübreden bomba yapımına kadar bir çok eğitimi burada aldıklarını belirtti. Kendilerine ABD’nin Manhattan şehrinde de 3 aylık kontrgerilla eğitimi verildiğini söyleyen H.Ç., takımlarında Üsteğmen İlker Özkay ve Astsubay Şahin Atmaca, Kıdemli Başçavuş Fikret Akbulut isimli muvazzafların bulunduğunu ifade etti.

“KURT, ŞAHİN VE ATMACA KODLU TİMLERİN AMACI KAOS ÜRETMEKTİ”

Aldıkları kontgerilla eğitiminden sonra Kurt, Şahin ve Atmaca kodlarıyla takımlara ayrıldıklarını, kendisinin Kurt kodlu takımda yer aldığını söylüyen H.Ç., “İşin gerçeği ne yapacağımızı biz de tam olarak bilmiyorduk. Bizlere özel takımlarda söylenen ilk şeyler bir bölge intikali kurulacak, daha sonra bölgede bazı olayların, bazı insanların, Türk devleti aleyhine çalışan insanların infazları gerçekleştirilecekti. Bizim gidiş konseptimiz bölgede ilk başta bir kaos ortamı yaratmak, belli başlı isimleri infaz etmek, gir-böl-parçala, arkasından birimi sok sevdir ve yönet...” şeklinde konuştu.

MADIMAK OPERASYONUNA BİZZAT KATILDIM

Madımak operasyonuna bizzat katıldığı belirten Üsteğmen H.Ç., beklentinin Alevi-Sünni çatışmasını körüklemek olduğunu ifade etti. H.Ç. “Yönetmek istiyorsanız ilk başta bölersiniz. Oradaki amaç Alevileri Sünnilerle birbirine düşürmek, kaos ortamı yaratmaktı. Çünkü kritik bir bölge, Erzurum, Erzincan ve Sivas askeriye için stratejik öneme sahip bir bölge.. Bizim Türk insanının böyle nasıl diyim belli bir zaafı var. Yani ‘Allah, Peygamber’ dediğin zaman Türk insanı ayağa kalkar. Ordu bunu çok güzel kullandı. Sivas’ta bir otel yangınına sebep olduk, 3 tane yazar vardı başta da Aziz Nesin, Nesin’in askeriye ile ilgili çok yazıları vardı. Bize yapılan açıklama orda da bazı belgeleri basınla paylaşacağıydı. Bu belgelerin basına intikal etmesi demek, o zaman o bölgede faaliyette bulunan Jitem ve Ordu İstihbarat Teşkilatı’nın bu iki birimin ortaya çıkması demekti. Belgelerin uçakla gelen bu 3 yazardan bir tanesinde olduğu söyleniyor ama hangisinde olduğu bilinmiyor. Arama da yapılamadı çünkü intikal esnasında medya da yanlarında oldu. Düşünün üç aydın bir yere gidiyor, medya da yanlarında ve siz arama yapmak istiyorsunuz. Bunun basında yaratacağı olaylar askeriyeyi iyice zan altında bırakacaktı. Belgeler bizim birimimizin kuruluş bilgileri ve bir çok kişinin bahsettiği derin devlet ile ilgili belgelerdi” diye konuştu.

ORDU KOMUTANININ BİZZAT KENDİSİ SİVAS’A GİDİLMESİNİ SÖYLEDİ

H.Ç., operasyonla ilgili ise şunları söylüyor: “İsimler, mevkiler ve giriş çıkış saatleri... Biz Erzincan’daydık, Poligon Birliği’nde... Ordu Komutanlığı’nın arkasında o zaman Teoman Koman vardı. Ordu komutanın bizzat kendisi bir gün önce gelip Sivas’a gidilmesi gerektiğini söyledi. Sadece bize belgelerin imha olması gerektiği söylendi. Benim oradaki görevim ordu istihbarat teşkilatının işine yarayabilecek görüntüleri almak, kişileri tespit etmek ve iletişimi sağlamaktı. 2 gün öncesinde oradaydık, 2 gün içinde örgütleme yapılamaz, iki gün içinde daha önceden örgütlenmiş insanlar faaliyete sokulur, Sivas’a 14 kilometre kala bir mezraya indirildik. Otobüslerle alındık. Bizi oradan iki tane otobüs aldı. Birinci tim şehir merkezinin dışında bırakıldı. Herkes ikişerli guruplara ayrıldı, bir kişi geride bırakıldı.

DİNDAR KESİMİN YAŞADIĞI ALANDA FAALİYET

6 grup halinde dağılımımız yapıldı. Halkın arasında bayağı bir dolaştık. Otogarda kontroller yapıldı. Otogarın üst tarafında İslâmcıların bulunduğu bir bölge, amaç insanları oraya adapte edebilmekti. İslâmcıların arasına girmek çok basit, iki kullvallah çekersiniz bir bismillah çekersiniz İslâmcıların içine girersiniz. Alevlendirmek çok kolay oldu.

ATEŞ EDEN İNSANLARDAN BİRİSİYİM

Otelin yanmasından önceki sahneleri görüyorsunuz silah çeken üç dört kişi var.. Olay olduğu gün ateş eden insanlardan birisiydim. Bir çatışma esnasında ele geçen 9 milimetrelik silahla ateş edildi. Hatta Madımak Oteli’nin camlarından da kurşunlar çıkartıldı. Balistik incelemede yine kayboldu. Hayalet silahı tespit etmeniz mümkün değil. Silah ordu içinde kullanıma geçti. Hatırladığım kadarıyla silah başka eylemlerde de kullanıldı. 6’lı guruba ayrıldığımız timde, beşinci grupta bulunan bir arkadaş ilk başta bir mermi sıktı, arkasından molotof kokteylleri geldi. Bizim görevimiz sadece kargaşayı çıkartmaktı ama dediğim gibi kargaşa bizim beklediğimizin üzerine çıktı. Yani böyle bir kargaşayı biz bile beklemedik”

HASAN ATİLLA UĞUR VE TOLON’LA İRTİBATLI

Yayında konuşan H.Ç.’nin irtibatlı olduğu isimler ilginç. Olay sonrası Ergenekon sanığı Hasan Atilla Uğur ve Hurşit Tolon’un bölgeye intikal ettiğini vurgulayan H.Ç., “Bu isimler buzdağının üstü. Altında bulunan isimler de var. Sizin medyada tanıdığınız insanlar buzdağının üst yüzüdür. Başta bulunan insan, Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı dahil kimseyi tanımazlar” dedi. 200 kişilik birimden bahseden H.Ç., ‘Türkiye’ olarak tanımladığı bu kişilerin Genelkurmay Başkanlığı’nda bir birimi, Anıtkabir’in altında bir birimi ve İstanbul’da Birinci Ordu Komutanlığı binasının arka tarafında bir birimi olduğunu söylüyor. H.Ç. “İstanbul’daki binaya izin günlerinde geliyordum. Beni Kurmay Albay Faik Ataman kapıdan gelip alıyordu. Birime girdiğimiz zaman zaten girişte cep telefonlarımız dahil herşey kapatılıyordu. İçerde gerekli konuşmalar yapılıyordu, rapor vereceksek raporumuz veriliyordu ve sorularımız cevaplanıyordu” şeklinde konuşuyor.

Murat alan / Yeni Akit 290 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret155027
Hava Durumu
Saat