• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Gazze'ye giden yardım filosu Flotilla 2'de eski bir İsrail savaş pilotu da yer alıyor.

Yedioth Ahronoth isimli İsrail gazetesinde yer alan iddiaya göre eski İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Gazze'ye giden yardım filosu Flotilla 2'ye katılıyor. Gazete ayrıca eski savaş pilotu Yonatan Shapira'nın İsrail Hava Kuvvetlerindeki görevinin, Filistin'deki yerleşim yerlerini ve sivil bölgeleri bombalamayı reddettiği 2002 yılında sona erdiğini de not etti.

 

Shapira, Amerikan bayraklı Umudun Cesareti (The Audacity of Hope) gemisi ile filoya katılıyor. Hitlerin yahudi soykırımından kurtulan Hedy Epstein da, aynı gemide yer alan 50 Amerikan ve Yahudi barış gönüllüsünün arasında. 86 yaşındaki Epstein daha önce de pek çok kez Gazze şeridine ulaşmayı denedi, fakat her seferinde engellendi.

 

Shapira ''Gazze'ye ulaşıp ulaşamayacağımızı bilemeyiz. Fakat tek hedefimiz, İsrail bütün gemileri batırıp hepimizi öldürecek bile olsa Gazze'deki masumlara yardım etmek'' diyerek ne olursa olsun yılmayacaklarının sinyalini verdi.

 

Umudun Cesareti adlı geminin, gerekli evrak ve ruhsatları tam olmadığı gerekçesiyle Yunanistan'ın başkenti Atina'daki limandan ayrılması yasaklanmış, ancak bu iddia yetkililer tarafından reddedilmişti. Filo yetkilileri, ''İsrail baskısından kaynaklanan böylesine bir oyalama taktiği gemimizin Gazze'ye ulaşmasını engellemeyi amaçlıyor'' diyerek suçlamaları yalanlıyor.

 

Amerikan gemisinin filoya katılmasında rol oynayan yetkililerden Dror Feiler, Umudun Cesareti gemisinin yola çıkması engellendiği takdirde, Gazze'ye doğru gitmekte olan çok sayıda başka gemi olduğunu hatırlatarak, bu hareketin hiçbir şekilde önlenemeyeceğinin altını çizdi.189 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret134065
Hava Durumu
Saat