• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Özel Ufuk Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İsmail Polat, öğrencileri canlı canlı yakmak isteyen PKKlilere inat eğitim faaliyetlerini artırarak sürdüreceklerini açıkladı.

İsmail Polat, Türkiye'nin dört bir yanından aldıkları destek mesajlarının kendilerini motive ettiğini belirtti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK yandaşlarının yakma girişiminde bulunduğu Özel Ufuk Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İsmail Polat, bölgede topluma faydalı bireylerin yetiştirilmesine ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Yurda yapılan saldırıda yaralanan öğrencilerin tedavilerinin sürdüğünü, onlara her türlü katkıyı sunacaklarını anlatan Polat, "Bunu yapacağız. Çocuklarımızı topluma faydalı insanlar olarak yetiştireceğiz. Çünkü bölgenin Fehmi Fidan'lara ihtiyacı var." dedi.

İsmail Polat, yurda yapılan saldırıda 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL civarında maddi zararın oluştuğunu, en kısa sürede yaralarını sararak eğitim faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti. Yurt Müdürü, Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinden telefonla baş sağlığı ve destek mesajı aldıklarını, sağduyulu bu vatandaşlara ve STK temsilcilerine teşekkür ettiklerini söyledi.

Destekleri, yaptıkları eğitim faaliyetlerinin ne kadar haklı olduğunun göstergesi olarak değerlendirdiklerini anlatan Polat, şöyle konuştu: "Hiçbir zaman yılmadan eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Olaydan sonra yurdumuza sayın valimiz, sayın kaymakamımız, il ve ilçe emniyet müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürümüz, imam-hatip idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve STK temsilcileri geldi. Bizi ziyaret edip 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundular, yaşanan saldırıyı da kınadılar. Bu olay bizi daha çok motive etti. Faaliyetlerimizin sürmesi için bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz." Polat, saldırıyla ilgili öğrencilerin üzerindeki olumsuz izlerin silinmesi için de birtakım sosyal faaliyetler ve seminerler düzenleyeceklerini ve öğrencilerini eğitime motive edeceklerini vurguladı. Çocukların ellerine molotofkokteyli, havai fişek ve taşların değil, kalem, kitap ve bilişim teknolojisinin yakıştığını sözlerine ekledi.

Bir grup PKK'lı 27 Mayıs akşam saatlerinde Cizre'deki imam-hatip liseli öğrencilerin kaldığı Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu'na molotoflarla saldırmış, yardım gelmemesi için de yolu kapatmıştı. Saldırı sonucu 3 öğrenci yaralanırken durumu ağır olan Fehmi Fidan, ambulans helikopterle Ankara'ya nakledilmişti.

Ali Güven / ZAMAN330 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret158349
Hava Durumu
Saat