• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Geçtiğimiz yıl Mavi Marmara saldırısı sonrasında verdiğimiz şehitlerimiz için, saldırıyı kınamak ve yeni filoyu selamlamak için yoğun bir katılımla Taksim Meydanı’na yürüyoruz...

Gazze Özgürlük Filosu'na uluslararası sularda yapılan saldırının yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle bir araya geliyor, hak ve adaletten yana duruşumuzu, özgürlük talebimizi hep birlikte tüm dünyaya duyuruyoruz!

Her türlü temel ihtiyaç maddesinden yoksun olan Gazze'de yaşayan Filistin halkı için insani yardım götürmek ve İsrail ablukasını kırmak için geçen sene mayıs ayında yola çıkan 1. Özgürlük Filosu, uluslararası sularda saldırıya uğramış ve 9 insani yardım gönüllüsü kardeşimiz şehit edilmişti. Dünya kamuoyunun büyük tepki gösterdiği saldırının yıldönümünde de çeşitli etkinlikler tertip ediliyor.

Türkiye'nin birçok şehrinde başta İHH organizasyonları olmak üzere birçok İslami kuruluş ve çeşitli STK'lar Mavi Marmara şehitlerini anma programları tertip ediyorlar, fotoğraf sergileri açıyorlar. 29 Mayıs Pazar günü de 18.30'da Fatih Saraçhane Parkı'nda Grup Yürüyüş ve Kardeşlik Çağrısı "Mavi Marmara Konseri" adlı bir etkinlik düzenliyorlar.

TÜNEL'DEN TAKSİM'E YÜRÜYÜŞ

Etkinliklerin en kalabalık ve en güçlüsü 30 Mayıs Pazartesi günü 21.30'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yapılacak yürüyüşle gerçekleşecek. İHH'nın organizasyonuyla yapılan yürüyüş Tünel'den başlayacak Taksim Meydanı'nda son bulacak. Yürüyüş meşaleler ve fenerlerle gerçekleştirilecek. Taksim Meydanı'nda ise İHH Başkanı Bülent Yıldırım topluluğa bir konuşma yapacak. Ayrıca Grup Genç, Mikail, Selami Güneş ve Grup Yürüyüş Mavi Marmara şehitlerimize adadıkları eserleri seslendirecekler.

NOT: İmam hatip liselerinden, illerden ve ilçelerden gidiş ve dönüş için otobüsler kalkacaktır. Bilgi ve rezervasyon için aşağıdaki bilgilerden İHH ile irtibata geçilebilir... (Tel: 0212 631 21 21 - www.ihh.org.tr)

HAKSÖZ-HABER303 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret132844
Hava Durumu
Saat