• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım, haziran ayının sonlarına doğru ikinci filonun Akdeniz'e açılacağını belirtti.

 

Yıldırım, 100 farklı ülkeden aktivistin yer alacağı filoya katılmak için 500 bin kişinin müracaat ettiğini söyledi.
    
İnsani Yardım Derneği Siirt Şubesi tarafından Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen "Mavi Marmara ve Şehitlerini Anma Programı" yoğun ilgi gördü. Programa İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve sanatçı Ömer Karaoğlu da katıldı.
Kur'an-ı Kerim ve 3 dilde Mevlid-i Şerif'in okunmasının ardından İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından dua edildi. Tasavvuf korosunun konseriyle devam eden programda Botan FM'in düzenlediği şiir yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.
    
Daha sonra kürsüye gelen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı konuşmada, 31 Mayıs anısına hazırlanmış bir filo daha olduğunu belirterek, haziran ayının sonlarına doğru 2.filonun Akdeniz sularına açılacağını söyledi. Yıldırım, filoya 100 ülkeden aktivistin katılacağını ve şimdiden 500 bin müracaat olduğunu bildirdi. Filoya katılmak isteyen vatandaşlardan kayıt formu doldurmalarını isteyen Yıldırım, dünyanın her yerinden gemiler geleceğini aktardı.
    
Yıldırım, "İsrail şunu çok iyi bilecek. Bu Akdeniz İsrail'in değil. Biz şehit olduk diye korkmuyoruz. Geri adım atmayacağız. Gazze'de ambargo kalkana kadar ve Mescid-i Aksa yürüyüşü tamamlana kadar deniz ile kara intifadası devam edecek." şeklinde konuştu.
    
Sadece denizden değil, kara konvoylarının da hazırlandığını vurgulayan Yıldırım, İsrail askerlerinin Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırı anı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
    
Yıldırım, "İsrail'in gerçek yüzünü bütün dünyaya göstereceğiz' dedik. Onun için saldırdıklarında 'Ölsek de, öldürmeyeceğiz' dedik. Şehit olduk ama üzülmedik. Biz onların ayaklarının titrediğini, yüreklerinin nasıl korktuğunu gördük. Esir alındığımız anda bile onların cesaretsizliğini gördük. Ellerimi bağlayıp yukarı götürdüklerinde yine karşımda elleri bağlı bir bacımız vardı. Gözünde öyle bir cesaret vardı ki, içimden dedim ki, 'Ey İsrail, bırak erkeklerimizi, kadınlarımız bile sizden kokmuyor. Kadınlarımız bile sizi yenebilir.' Biz bunu gördük. Gazze'de insanlar ölürken bizim rahatça yaşamamızı beklemeyin. Mescid-i Aksa esirken bizim sessiz kalmamızı da beklemeyin. Biz açık söylüyoruz. Hıristiyan ve Yahudilerle hiçbir problemimiz yok. Hatta Hıristiyan ve Yahudiler de bu gemilerde yer aldılar. Ama bizim bir yerle problemimiz var. Bunu da cesurca ve korkmadan söylüyoruz. O da insanlığa bir virüs gibi bulaşan Siyonizm ile bir problemimiz var." diye konuştu.
    
Yıldırım'ın konuşmasının ardından sahne alan Ömer Karaoğlu ezgileriyle stadyumdakilere duygusal anlar yaşattı. Çok sayıda gencin elindeki Filistin bayraklarıyla katıldığı programa Vali Yardımcısı Yunus Sezer, Emniyet Müdürü Recep Güven ve diğer yetkililer de katıldı. 

CİHAN
171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret132488
Hava Durumu
Saat