• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Grup Yürüyüş, 29 Mayıs Pazar günü 18.30’da Fatih Saraçhane Parkı’nda “Mavi Marmara Konseri” verecek. Konsere Kardeşlik Çağrısı grubu da katılacak.

Mavi Marmara katliamının yıldönümü etkinlikleri kapsamında Grup Yürüyüş, Fatih Saraçhane Parkı'nda bir konser veriyor. Mavi Marmara ile ilgili yeni eserlerden ve Filistin direnişi ile ilgili repertuardan oluşacak konsere Kardeşlik Çağrısı grubu da katılıyor. Konser herkesin katılımına açık olacak.

18.30'da başlayacak konser Fatih İtfaiyesi önündeki Saraçhane Parkı'nda yapılacak. Grup Yürüyüş, "Mavi Marmara Konseri" adını verdiği etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"29 Mayıs Pazar günü şarkılarımızı ve marşlarımızı Gazze için, Mavi Marmara şehitlerimiz için söyleyeceğiz… O gün direnişin öğretmenlerini sazımızla, sözümüzle ve marşlarımıza eşlik eden sıkılı yumruklarımızla selamlayacağız. Fatih Saraçhane Parkı'nda Filistin dostlarıyla oluşturduğumuz özgürlük korosu 'Yeryüzü özgürleşene kadar intifada sürecek!' diye haykıracak. Umutlarımıza pusu kuranlara 'Allah var, korku yok yüreğimizde!' diyecek. Sümeyye sabrıyla, Hamza cesaretiyle yola düşen kardeşlerimizi özlemle anacak."

Grup Yürüyüş tarafından yapılan açıklamanın tam metni:

DESTANSI BİR DİRENİŞİN ADIDIR GAZZE!

Topraklarını çaldıkları yetmedi; bir de aç bıraktılar, susuz koydular, elektriklerini kestiler, hastalarına ilaç almalarını engellediler, kuşattılar… Her yandan kuşattılar, ambargoyla teslim almaya çalıştılar… Başaramadılar!

Ellerindeki yıkıcı ve öldürücü silahlarla vurdular, günlerce, haftalarca… Fosfor bombaları attılar, papatya biçenler… Yaktılar, yıktılar… Çocuk, kadın, genç, yaşlı, onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce kişinin kanını akıttılar. Olmadı, yine başaramadılar! Onca silah üstünlükleri ve devasa güçlerine rağmen teslim alamadılar Gazze'yi.

Küçücüktü, zayıftı, yoksundu, yoksuldu ama onurluydu. Baş eğmedi zalimlere, soysuzlara. Allah'a dayandı. Hayatı iman ve cihad onuruyla kuşandı. Yetim, yalın ayak, çıplak kalsa da umutlarını terk etmedi. Ve şehitlerinin kanının bereketi tüm dünyaya ulaştı. Tüm mahrumlara direnmeyi, tüm insanlığa adanmayı öğretti Gazze! Siyonizm'e ve emperyalizme karşı küresel bir intifadanın ateşini yaktı.

İNSANLIĞIN ONURUDUR MAVİ MARMARA!

Heybesinde insani yardım ile Akdeniz sularına açılan Mavi Marmara, büyük bir özveri, emsalsiz bir dayanışma, insanlık vicdanı ve kardeşlik gösterisinin adıdır. Uzaklarda kanayan bir yaramıza merhem olabilmek için gerekirse kendimizi kanatmayı göze aldığımızın fotoğrafı… Filistin'de alevlenen intifadanın küreselleştiğinin en somut yansıması… "Filistin davası ümmetin davasıdır!" inancımızın eyleme döküldüğünün kanıtı…

Bir Cevdet olmaya, Cengizler doğurmaya, Çetin bir duruşa, Ali Haydar cesaretini kuşanmaya, İbrahim gibi durmaya, Necdet duyarlılığına, Fahri cömertliğine, Furkan güzelliğine ve Uğur Süleyman'a yapılan dualara ne kadar ihtiyacımız olduğunu öğretti bize Mavi Marmara. Filistin için, dünyanın her yanında kanayan yaralarımız için gerektiğinde güvertede umutları göğe uçurmaktan, deryaları aşmaktan imtina etmemeyi…

Onların kanları Gazze'ye ulaştı! Bize de rotamızı kırmamak ve şehitlerimizin mücadelesini yarınlara taşımak kaldı. 

PAZAR GÜNÜ MARŞLARIMIZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN…

29 Mayıs Pazar günü şarkılarımızı ve marşlarımızı Gazze için, Mavi Marmara şehitlerimiz için söyleyeceğiz… O gün direnişin öğretmenlerini sazımızla, sözümüzle ve marşlarımıza eşlik eden sıkılı yumruklarımızla selamlayacağız. Fatih Saraçhane Parkı'nda Filistin dostlarıyla oluşturduğumuz özgürlük korosu "Yeryüzü özgürleşene kadar intifada sürecek!" diye haykıracak. Umutlarımıza pusu kuranlara "Allah var, korku yok yüreğimizde!" diyecek. Sümeyye sabrıyla, Hamza cesaretiyle yola düşen kardeşlerimizi özlemle anacak.

29 Mayıs Pazar günü 18.30'da tüm Filistin dostlarını Fatih Saraçhane Parkı'na bekliyoruz.479 kez okundu

Yorumlar

tebrik     28/05/2011 09:20

istanbulda olmayı çok isterdim bu konser için grup yürüyüş bizim sesimiz
Misafir - hanife

tebrik     28/05/2011 09:14

istanbulda olmayı çok isterdim bu konser için grup yürüyüş bizim sesimiz
Misafir - hanife

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret155027
Hava Durumu
Saat