• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Ürdün emniyeti, Ürdün'deki gösteriye müdahale etti. Türkiyeli Filistin Gönüllüleri'nden 5 kişi yaralandı. Nureddin Şirin'in de kolundan yaralandığı öğrenildi.

1000'i aşan göstericinin katıldığı gösteri de onlarca kişi yaralandı. Yaralananlar arasında Nureddin Şirin de var. Şirin'in kolundan yaralandığı öğrenildi.

Türkiyeli gönüllülerden bir tanesinin de kalp krizi geçirdiği, ilk müdahalenin çevredeki sağlık ekipleri tarafından yapıldığı bildirildi. Tedavisinden sonra kalp krizi geçiren Türkiyeli gönüllünün, sağlık durumunun normale döndüğü öğrenildi.

 Ürdün emniyet güçleri, Türkiyeli Filistin Gönüllüleri'ni taşıyan otobüsün camlarını tamamen kırdı. Otobüste ağır maddi hasarın meydana geldiği bildirildi.

Yaralı gönüllülerin tedavileri, olay yerinde yapılırken, gönüllüler arasından oluşturulan bir yardım ekibi, gaz bombalarından etkilenen Ürdünlülere yardım etmek için harekete geçti. Bölgeye yakın bir sağlık ocağının dahi olmaması, Ürdünlüleri endişelendiriyor.

Ürdün'deki gösteride yaralananlar arasında el Aksa Televizyonu muhabiri Habib Ebu Mahfuz da yer alıyor. Ürdün emniyet güçleri, el Kerame'ye gitmek isteyen göstericileri güç kullanarak durdurduktan sonra göz altına almaya başladı. Onlarca göstericinin göz altına alındığı gelen haberler arasında.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Ürdün'deki krize müdahil oldu. Ürdünlü yetkililerle görüşen Dışişleri Bakanlığı, otobüsün güvenli bir noktaya çekilmesini sağladı, yaralılar için ise özel bir hastaneyi hazır hale getirttiği öğrenildi.

Ürdün'deki saldırıdan el Cezire'nin muhabiri de nasibini aldı. Emniyet güçlerinin saldırısı için bir gerekçenin olmadığını savunan el Cezire muhabiri, emniyet güçlerinin kameraları kırdığını, araçlarında da ağır maddi hasara yol açtıklarını söyledi.

Kaynak: İsrahaber149 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret132693
Hava Durumu
Saat