• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Almanya merkezli olarak faaliyet yürüten HDR (Human Dignity&Rights / İnsan Hakları ve Onuru Derneği) Nakba dolayısıyla dünyanın birçok yerinde yapılacak protesto gösterilerini selamladı.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

FİLİSTİN'E DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜNE, 3. İNTIFADAYA SELAM OLSUN!

Siyonist rejimin kuruluş günü olan 15 Mayıs günü bu sefer tarihi bir olaya tanıklık edecek. Siyonist rejim tarafından baskı ve zulümle ülkelerinden kovulan ve Mısır'da, Ürdün'de, Suriye'de ve Lübnan'da mülteci olarak yaşamak zorunda kalan yüz binlerce Filistinli, kendilerine destek veren bir çok sivil toplum kuruluşuyla beraber 15 Mayıs'ta Filistin'e dönüş altında büyük bir kitlesel yürüyüş yapacaklardır. Kendilerinin 3. İntifada olarak da isimlendirdikleri bu tarihi yürüyüşü organize eden komite, hedeflerini bir bildiriyle açıkladı.

Bildiride, Siyonist rejimin 15 Mayıs 1948'te kuruluşundan bu yana Filistin halkının çektiği acılara dikkat çekilerek, Arap dünyasındaki halk hareketlerinin Filistin halkının yurtlarına dönme arzularını ateşlediği belirtildi.

Bildiride "Filistin halkı ve Filistin davasının bütün özgür kadın ve erkekler değişik ülkelerde 15 Mayıs 2001 yürüyüşünü desteklemekte, bu günde küresel bir devrim kendini gösterecektir" denilerek, "Mesirete'l Avde" adı altında düzenlenecek yürüyüşler ile ilgili şu bilgiler verildi:

"Lübnan'daki yürüyüşler Nekbe günü 15 Mayıs 2011 Pazar günü Filistin Lübnan sınırına doğru başlayacaktır. Filistinlilerin yanı sıra Lübnanlı birçok sivil toplum kuruluşu, politik partiler ve bağımsız insan hakları aktivistleri tarafından organize edilen bu yürüyüş, siyonistlerin terör ve şiddetiyle 1948 yılında yurtlarından çıkartılan Filistinlerin yurtlarına dönüş haklarını ortaya koyacaktır. Halkın bu barışçıl yürüyüşüne Lübnan'daki değişik mülteci kamplarında bulunan binlerce Filistinli ve Lübnan'ın politik sahnesinde onları destekleyenler katılacaktır.

Bu yürüyüşün amacı şudur:

1- Filistin halkının vatanlarına, kendi mülklerine ve köylerine dönüş hakkını ortaya koymak. Bu yürüyüş aynı zamanda Filistin topraklarında kurulan bütün siyonist yerleşimlerini reddetmektedir.

2- Filistin halkının dönüş hakkının tarihi, kutsal, yasal, insani ve politik bir hak olduğunu ortaya koymak.

3- Dönüş hakkının sabit, şartsız ve değiştirilemez bir hak olduğunu ve bu hakkın pazarlık konusu yapılamayacağını ortaya koymak.

4- Filistin'in denizden nehire kadar tamamının kurtuluşu için bütün yol ve yöntemlerle direnişin bir hak olduğu ortaya konulacaktır.

5- Filistin halkının birliği, ayrılık ve ihtilafların bir kenara bırakılarak Filistin bütünüyle kurtuluncaya kadar direniş etrafında birleşmeye verilen destek ortaya konulacaktır.

6- Bu yürüyüş, Filistin'in özgürlüğü için sürdürülen direniş için bir garanti olarak Arap halklarının özgürlüğüne olan desteğini gösterecektir."

Bildiride, Lübnan'daki yürüyüşün Mısır, Suriye ve Ürdün'deki yürüyüşlerle eş zamanlı olarak yapılacağı, aynı diğer ülkelerde de Siyonist rejim elçilik ve konsolosluklarına yönelik eylem ve gösterilerin yapılacağı belirtildi.

Tunus'la başlayıp, Mısır, Libya, Yemen, Bahreyn derken bütün bölge ülkelerini etkisi altına alan depremin meydana getirdiği tsunaminin dalgaları, şimdide Siyonist rejime ulaşmak üzere. Zalimlerin ve onların yandaşlarının bu dalgalar altında kalması ve Evrensel gerçek adaletin hakim olması umuduyla, 3. İntifadaya selam olsun.

HDR (Human Dignity&Rights / İnsan Hakları ve Onuru Derneği)156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret132505
Hava Durumu
Saat