• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Dini hatırlatmalar, CHP'lilerin, endişeli modernlerin, çağdaş laikçi Türk kadınlarının sinirlerini bozuyor, hayatlarını acılaştırıyor...

Bugün gazetesi yazarı Nuh Gönültaş, CHP milletvekili adayı Prof. Dr. Binnaz Toprak'ın Zincirlikuyu Mezarlığı'nın ana giriş kapısı üzerinde yazan "Her canlı bir gün ölümü tadacaktır" mealindeki ayetle ilgili sözlerini değerlendirdi: "Böyle hatırlatmalar, CHP'lilerin, endişeli modernlerin, çağdaş laikçi Türk kadınlarının sinirlerini bozuyor, hayatlarını acılaştırıyor."

İşte Gönültaş'ın yorumu:

Endişeli Modernlerin Ölüm Korkusu...

Nuh Gönültaş / Bugün

Prof. Dr. Binnaz Toprak ki namıdiğer "Endişeli modern", şimdi CHP milletvekili adayı, ölüm hakkında bir ayetin kendisinin sinirlerini bozduğunu söyledi.

Ayet şu: "Her nefis bir gün ölümü tadacaktır."

Bence Toprak'ın bu sözleri "samimi bir itiraf" kabul edilebilir!

Çünkü ölümden her insan korkar. Ölüm hayatın en önemli gerçeğidir.

Kur'an'da cennet hayatını anlatan bölümler olduğu gibi, ölümle, hatta ölüm ötesi ile ilgili çok ciddi, insanın değil sinirlerini bozan, aklını başından alan, allak bullak eden, dehşetli ayetler var!

Kur'an bazı bölümlerinde insanı açıkça tehdit ediyor. Ateşle tehdit ediyor.

Biz çağdaş insanlar "ölüm ve cehennem" ile ilgili olanlarından korkuyoruz belki ama mesela Peygamberimiz'in endişesi başka bir ayetle ilgiliydi. Hud Suresi'nde geçen "Emredildiğin gibi dosdoğru ol" ayeti için peygamberimiz "Bu ayet benim saçlarımı ağarttı" demiş.

Şimdi...

Binnaz Toprak, Zincirlikuyu Mezarlığı'nın ana giriş kapısı üzerinde yazan "Her canlı bir gün ölümü tadacaktır" mealindeki ayetin moralini bozduğunu söyleyince insanlar "Bunu nasıl söyler" diye ona yüklendiler.

Bunun üzerine Binnaz Toprak sözlerini tevil etti ve "Ben ayete değil, onun oraya yazılmasına karşıyım" dedi.

Haydaaa...

"Tipik laikçi tavır" denir buna.

Ne yani, ölüm hakkında hatırlatıcı bir ayet mezarlık kapısına yazılmaz da nereye yazılır?

Tam bir CHP'li tavrı.

Daha önce de CHP'li bir kadın milletvekili Ankara'da caminin ön cephesinde yazılı "İçki bütün kötülüklerin anasıdır" hadisine takmıştı.

Neden?

Çünkü böyle hatırlatmalar, CHP'lilerin, endişeli modernlerin, çağdaş laikçi Türk kadınlarının sinirlerini bozuyor, hayatlarını acılaştırıyor da ondan.

Binnaz Toprak'ın ilk tavrı daha anlaşılır ve daha insani ama tevili anlaşılır gibi değil.

Demek ki Binnaz Hanım Kur'an'ı bütünüyle okusa, ölüm hakkındaki diğer ayetleri görse, cehennemin hırıltılarını duysa, ölüm meleğinin insanın gırtlağına çöktüğü zamanı hayal etse... Kim bilir ne hale gelir.

Hele o kıyamet sahneleri...

Ölüm gerçeğinin insanda meydana getirdiği durum aslında sinirlilik hali değildir. Ölüm sinirlendirmez ama korkutur. Sinirlilik korkunun ve çaresizliğin sonucudur.

Fakat bu korku işe yarar, Allah'ı ve ahireti hatırlatır.

CHP'lilerin dini konulardaki eksikliği bilinmeyen bir şey değil.

CHP'nin genel başkanının ve diğer üyelerinin dini konuları bütünüyle bilmemeleri normaldir. Bu biraz da ilgi ve inanç meselesi.

Ama bilmiyorsan bir bilene sorarsın.

Müslüman bir toplumda, siyasetteyseniz, kutsallardan bahsederken yanlış yapma lüksünüz olamaz.

Oysa ölümden korkmak son derece insani bir durum. Ama ölüm ayetinin sinirinizi bozduğunu söylemeniz yanlış.

Laiklik ve yaşam tarzı üzerine endişeleneceğinize dikkatinizi biraz da din, ölüm ve ötesi konularına yoğunlaştırsanız...

Sanırım siyaset yapacağız diye asıl endişe edilmesi gereken konuları pas geçiyorsunuz!334 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret158349
Hava Durumu
Saat