• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Arap dünyası gençlik örgütlerinin, 14 Mayıs'ta Tahrir Meydanı'nından Gazze şeridine geniş katılımlı bir yürüyüş yapmayı planladıkları bildirildi.

Mısır'da yayımlanan bağımsız El Masri El Yovm gazetesinin haberine göre, bazı uluslararası eylemci grupların da desteklediği yürüyüş "Milyonların Gazze yürüyüşü" sloganı altında gerçekleştirilecek.

Arap dünyası tarafından 'büyük felaket' olarak adlandırılan İsrail'in kuruluş günü olan 14 Mayıs'ta Kahire'deki Tahrir Meydanı'ndan başlayacak yürüyüş Gazze de düzenlenecek miting ile son bulacak.

İsrail'in 63. kuruluş yıldönümüne denk gelen yürüyüşün Mısır ayağını koordine eden Kifaye (yeter) Hareketi , Filistinli 'Hepimiz Direnişiz' Gençlik Hareketi ile çeşitli futbol taraftar derneklerinin aynı gün Kahire'deki İsrail Büyükelçiliği önünde de bir gösteri yapmayı planladıkları kaydedildi.

Tahrir Meydanı'ndan başlayacak yürüyüşün ardından otobüslerle Süveyş kentine gidecek olan aktivistlerin burada başka gruplar ile birleşerek akşam saatlerinde sınırdan yürüyerek Gazze şeridine geçmeyi planladıkları belirtildi.
Eylemcilerin lojistik imkansızlıkları sorun olarak görmedikleri ifade edilirken, Mısırlı gençlik gruplarının yürüyüşü İsrail ile ilgili taleplerini dile getirmek için bir fırsat olarak gördükleri vurgulandı.

AA179 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret132316
Hava Durumu
Saat