• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Otobüsleri çalıştırmayan, çöpleri toplatmayan, kepenkleri indirten KCK’ya bölgeden tepkiler geliyor: Tehditle halk mağdur ediliyor

PKK, Diyarbakır, Hakkari ve Van'da esnafı tehdit ederek kepenk açtırmıyor. Otobüsler çalışmadığı için hastalar sıkıntı yaşıyor. Sivil toplum örgütleri tepkili: Bu baskı Kürt halkına hakaret.

Örgütün tehditleri sebebiyle kepenk indirmek zorunda kalan esnaf, ödemelerini yapamıyor, evine ekmek götüremiyor. Diyarbakır'da 4 gün önce 4 PKK'lının defni nedeniyle esnaf yine dükkânını açamadı. Toplu taşımaya izin verilmedi, çöpler toplanmadı. Hakkâri ve Van'ın bazı ilçelerinde de esnaf tehdit edildi. Bugün gazetesi, bazı STK'ların görüşlerini yazdı:

"YEVMİYECİ İŞÇİLER EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR!"

Diyarbakır Esnaf Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, sadece esnaf ve sanatkârın değil herkesin fatura ödediğini söyledi. Ebedinoğlu, "Sonuçta kaybeden Diyarbakır. Tarih önünde herkes sorgulanacaktır. Türk'ü ile Kürt'ü birbirinden ayrıştıramazsınız. Bunun vebali büyüktür. Beni arayan esnaf oldu. Minibüsçüler geldi derdini anlattı. Başkanım 'çekimiz var ne yapacağız' dediler. Bir lokantada en az 10 kişi çalışıyor. Bunlar akşam evine alacağı 15 TL yevmiye ile ekmek götürüyor" şeklinde konuştu.

"NEFRETE SEBEP OLUYOR!"

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Alaaddin Korkutata da esnafın çekinin kaldığına, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını karşılayamadığına dikkat çekti. Korkutata, "Kepenk kapattırmak ve toplu taşımayı engellemek nefrete neden oluyor. Çünkü insanlar evine ekmek götüremiyor. Herkes tepkili ama sesini çıkaramıyor" ifadelerini kullandı.

Hani bu halkı seviyordunuz?

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl: Kepenk kapattırma, toplu taşıma araçlarını çalıştırmama, çöpleri toplatmama Diyarbakır'a, halka bir hakaret. Hani siz halkınızı seviyordunuz, neden bunu halka çektiriyorsunuz? Dün binlerce kişi mağdur oldu, hastalar hastaneye gidemedi. Bir şeye inanmış mücadele edilebilir ama bu doğru bir yol değil. Yanlışa yanlış demek lazım. Bu yanlıştı. Şiddetle siyaset yapılmaz ve dünyada kimse şiddetle bir yere varamamıştır.241 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret155031
Hava Durumu
Saat