• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Esirler Bakanlığı, Siyonist işgal güçlerinin geçen Nisan ayı içinde de Filistin halkına karşı baskı ve tutuklamalarına devam ettiğini belirterek, 36’sı çocuk olmak üzere 280 kişiyi tutukladığını belirtti.

Bakanlık, işgal ordusunun insan hakları ihlalleriyle ilgili bir rapor yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan raporda şu ifadelere yer verildi: "İşgal ordusunun geçen ay 553 baskın ve operasyon yaptığını tespit ettik. İşgal ordusu bu baskınlarda 36'sı çocuk olmak üzere 280 kişiyi tutukladı." Bakanlığın Enformasyon İdaresi Müdürü Riyad El-Eşkar yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin geçen Nisan ayı içinde 18 yaşından küçük 36 çocuğu tutukladığına dikkat çekerek, bunlardan Rauf El-Abbas'ın 13 yaşında olduğunu ifade etti. Siyonist işgal rejimi hâlâ 7 binden fazla Filistinli esiri zindanlarda tutuyor.

=============

Siyonist işgal devletinden Kudüs'te 50 aileye daha sürgün tebligatı

Filistin halkını asli yurdundan çıkarmak için türlü yola başvuran ve baskıları sürdürmeye devam eden Siyonist işgal yönetimi, Kudüs'ün güneydoğusundaki Vadi El-Hindi bölgesinde ikamet eden Es-Sarayia aşiretine mensup 50 aileden bölgeyi terk etmesini istedi. Yerel kaynaklar, iki gündür bölgeye gelen çok sayıda işgal askerinin Es-Sarayia aşiretine mensup ailelerden iki hafta içinde bölgeyi terk etmelerini ve başka yerlere göç etmelerini istediğini ifade ettiler. Kedar ve Maali Adumim Yahudi yerleşkeleri arasında bulunan bölgede ikamet eden Es-Sarayia aşireti şimdiye kadar sürdürülen tüm baskı, şantaj ve tehditlere rağmen topraklarını terk etmiyor ve işgal ordusuna direniyor. (Yeni Akit)178 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret132486
Hava Durumu
Saat