• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Birkaç televizyon, gazete ve internet sitesi hariç Türkiye medyası Suriye olaylarında gazetecilik adına çok kötü bir sınav veriyor.

Hasan Doğan / Suriye

Baas yetkililerine yönetimin aleyhine haber yapmayacaklarına dair söz verdikten sonra ülkeye giren bazı Türkiyeli gazeteciler kamuoyunu son derece yanlış yönlendiriyorlar. Ülkede neler olup bittiğini saklama gayretinde olan bu gazeteciler on binlerin katıldığı Esed karşıtı gösterileri görmezden gelerek, Türkiye'ye Suriye'de hiçbir şey olmuyor mesajı verme gayretindeler. Fakat görüntüler Baas yönetiminin sözcülüğüne soyunan bu gazetecileri yalanlıyor.

Suriye'de aslında neler oluyor?

Suriye artık tam bir korku cumhuriyetine dönüştü. Baas Partisi üyeleri geceleri halkı korkutmak için havaya silah sıkıyorlar. Geceleri sık sık evler basılıyor. Gözaltına alınan binlerce genç var. Bu gençlerin akıbetleri ise belli değil. Ülkenin birçok yerinde oluşturulan askeri kontrol noktalarında sivil giyimli silahlı kişiler kimlik soruşturması yapıyor.

Başkent Şam'ın merkezinde ise bazı ekmek fırınlarının, büyük marketlerin önünde insanlar sıraya girmiş durumdalar. Halk gelecek zorlu günler için şimdiden stok yapmaya başladı.

Üniversitelerin birçoğunda boykot var. Arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto eden öğrenciler günlerdir derslere girmiyorlar.

Suriye ordusuna bağlı askerler çoktan kışlalarından çıktılar. Hatta başkent Şam'da bazı günler askerler ellerindeki silahlarla devriye geziyorlar. Suriye'de asker, polis, istihbarat görevlileri, Baas Partisi üyeleri, Şebbihalar halkı korkutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat Baas'ın sözcülüğüne soyunan bazı Türkiyeli gazeteciler bu gerçekleri saklamak için büyük bir çaba veriyorlar. Fakat gerçekler er veya geç bir gün mutlaka ortaya çıkar. 174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret132208
Hava Durumu
Saat