• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Kur'an'ı Anlama Platformu Başkanı Halit Mollaoğlu, Kur'an-ı Kerim'in askeri okullar da dahil bütün okullarda seçmeli ders olarak okutulması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

 

 

Kur'an-ı Anlama Platformun Yönetim Kurulu Başkanı Halit Mollaoğlu (Süleymaniye Vakfı) ile Yönetim Kurulu Üyeleri Sabri Otağ (ÖNDER) Bahri Bulut (Akabe Vakfı) ve Adem Çevik (Geredeliler Birliği) gazetemiz Akit'i dün ziyaret etti. İcra Kurulu Başkanımız Mustafa Karahasanoğlu ile görüşen platform yöneticileri, çok önemli bir taleplerini ortaya koyarak buna ilişkin yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

SEÇMELİ DERS OLSUN

Platform Başkanı Halit Mollaoğlu, Kur'an-ı Kerim'in daha iyi anlaşılması için bütün okullarda seçmeli ders olarak okutulması amacıyla bir açıklama yaptıklarını ifade etti. Dini inancın insanın fıtratında olduğuna dikkat çeken Mollaoğlu, “Buradan siyasetçilerimize sesleniyoruz; Kur'an-ı Kerim ile ilgili kısıtlama ve sınırlamaları kaldırmalarını, bu kitabın çok iyi anlaşılması için gerekli zemini oluşturmalarını istiyoruz. İnsanlar birçok konuda ihtilafa düşse de Kur'an-ı Kerim konusunda birlik yaşanacak” dedi.

PLATFORM ÜYESİ 32 STK DESTEK VERİYOR

Dile getirdikleri talebin halktan gelen istekler doğrultusunda ortaya çıktığını belirten Halit Mollaoğlu, Kur'an-ı Anlama Platformu bünyesinde bulunan 32 sivil toplum kuruluşunun atacakları adıma destek verdiğini ifade etti. Mollaoğlu, platformun bu önerisine destek veren sivil toplum kuruluşları arasında 100'den fazla dernek ile vakfı bünyesinde toplayan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'nın bulunduğunu da anlattı. Platform üyesi sivil toplum kuruluşlarının Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olması yönündeki taleplerini toplayacakları imzalarla somutlaştıracağını dile getiren Mollaoğlu, platformun da internet üzerinden imza toplama kampanyası başlatacaklarını kaydetti.

“ASKERİ OKULLARDA DA OKUTULMALI”

Kur'an-ı Anlama Platformu Başkanı Halit Mollaoğlu, Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olması için toplayacakları imzaları Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı gibi ilgili kurum ve kuruluşlara sunacaklarını ifade etti.

Mollaoğlu, Kur'an-ı Kerim'in askeri okullarda da seçmeli ders olarak okutulmasını istedikleri için toplanan dilekçelerin bir kopyasını da Milli Savunma Bakanlığı'na göndereceklerini kaydetti.

KARAHASANOĞLU: BU ANLAMLI TALEBİ DESTEKLİYORUZ

Misafirlerini gazetemizin merkez binasında kabul eden İcra Kurulu Başkanımız Mustafa Karahasanoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kur'an-ı Kerim mealinin okullarda ders olarak okutulması gibi anlamlı bir kampanya başlattığı için platform yöneticilerini tebrik eden Karahasanoğlu, Akit'in de yayınlarıyla bu talebe destek vereceğini kaydetti.

Yeni Akit285 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret132693
Hava Durumu
Saat