• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Gazze halkı, Siyonist İsrail’in vahşi saldırıları sonucu şehit düşen kardeşlerini dün mahşeri kalabalıkla Hakk’a uğurladı... Bu arada Kudüs eylemini İslami Cihad üstlendi.

Cenaze için toplanan binlerce Gazzeli 4'ü İslami Cihad savaşçısı şehit cenazelerini aldıkları Eş-Şifa Hastanesinden şehrin ortasında bulunan El-Ömerî Camiine yürüdü. Sık sık tekbir getiren ve slogan atan kalabalık direniş güçlerinden Gazze halkına karşı cinayet işleyen işgal ordusundan intikam almasını istedi.

Gazze halkı, öğlen namazının ardından sekiz şehit için cenaze namazı kılarak şehitleri tekbirler eşliğinde son yolculuk için kabristana götürdü. Yürüyüş sırasında son saldırılarda dört şehit veren Kudüs Müfrezelerinin zaman zaman havaya ateş açmaları dikkat çekti.

Cenaze törenine Gazze halkının yanında hükümet yetkilileri, cemaat mensupları ve önemli şahsiyetler de katıldı.

Gazeliler cenaze töreni için mezarlığa doğru yürürken işgal uçaklarının Gazze semalarında tur atması dikkat çekti.

Diğer yandan görgü şahitleri işgal güçlerinin cenaze törenine katılan halkın üzerine ateş açtıklarını belirttiler. Yetkililer halktan cenazeleri defnettikten sonra derhal mezarlıktan ayrılmalarını istedi.

İslami Cihad: "Düşman Güçten Başka Bir Dilden Anlamıyor"

İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş, Kudüs'te bir Siyonist'in ölümü ve 51 Siyonist'in de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının işgal ordusunun Gazze'de işlediği cinayetlere bir tepki olduğunu belirterek, düşmanın güçten başka bir dilden anlamadığını söyledi.

Dün katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan İslamî Cihad liderlerinden El-Bataş şunları söyledi: "Kudüs'teki eylem düşmana önemli ve güçlü bir mesaj verdi. Direniş bu eylemiyle, düşmanın saldırılarına devam etmesi durumunda uzanamayacağı bir noktanın olmadığını gösterdi. Terör rejiminin Gazze'de sivillere yönelik yaptığı saldırılara karşı susmak mümkün değildir."

İşgal ordusu Gazze'de yaptığı cinayetlerin ardından direniş güçlerinden önemli uyarılar almıştı. Kassam Tugayları bundan sonra eylemlerinde yeni bir strateji takip edeceğini; kana kan, saldırıya saldırı ile karşılık vereceğini duyururken, Kudüs Müfrezeleri düşmanı saldırılar konusunda uyarmıştı. Düşmanın bu uyarıları ciddiye almadığı gibi, sivil halkı öldürmeye devam etmesi üzerine ise direniş güçleri Siyonist askeri hedefleri dövmeye başladı. Düşman sadece son saldırılarda otuza yakın Siyonist'in yaralandığını duyurup yaşadığı şoku atlatmaya çalışırken, bu kez Kudüs'te büyük bir patlama oldu. Patlamada bir Siyonist hayatını kaybetti, 51 Siyonist de yaralandı.

Gazze'de Pazar Gününden Beri 10 Kişi Şehit Edildi

Siyonist işgal ordusunun son dört gün (20-23 Mart) içinde Gazze'ye yönelik yaptığı hava ve kara saldırılarında en az 60 füze attığı belirtildi.

Gazze'deki hastane kaynakları, dört günlük vahşi saldırılarda 10 Filistinlinin şehit olduğunu, kırk üç kişinin yaralandığını, yaralılardan bazılarının durumunun ise ağır olduğunu belirttiler.

Konuya ilişkin dün akşam (23 Mart Çarşamba) bir açıklama yapan Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, şehitlerden beşinin ve yaralılardan da on beşinin çocuk olduğunu söyledi.

Ebu Silmiyye yaptığı açıklamanın devamında, işgal ordusunun dört günlük süre içinde Gazze'ye en az 60 füze attığını ve bu füzelerin sivilleri hedef aldığını ifade etti.

İşgal ordusunun son saldırılarının karşılıksız kalmayacağını duyuran direniş güçlerinin de işgalcilere ait askeri noktalara füze yağdırması birkaç Siyonist askerin yaralanmasına neden oldu.

Kayıplarını sürekli gizleyen işgal ordusu, son saldırıları itiraf ederek, sadece Çarşamba günü 26 Siyonist'in yaralandığını duyurdu.

(FİEM)198 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret132208
Hava Durumu
Saat