• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Şeyh Ahmed Yasin, şehadetinin 7. yıldönümünde direnişin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

"Hamas, Şeyh Yasin'in Yolunu Sürdürmeye Devam Edecek"

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), bedeli ne olursa olsun, şehit Şeyh Ahmed Yasin'in Yolunu izlemeye devam edeceğini yineledi.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Şeyh Ahmed Yasin'in şehit edilmesinin 7. yıldönümü münasebetiyle Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, Hamas hareketinin şehit Ahmed Yasin'in çizdiği direniş ve cihad yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğini ifade etti.

Hamas hareketinin kurulduğu ilk günden bugüne, Şeyhin çizdiği yolda yürüdüğünü, bu yürüyüşünü sürdüreceğini ve şimdiye kadar yoluna koyulan bütün tuzakları boşa çıkardığını belirten Ebu Zuhri, her türlü komplo, tuzak ve engellemelere rağmen hareketin dimdik ayakta olduğunu ve hedefe doğru yol aldığını söyledi.

Şeyh Ahmed Yasin'in şehadet yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yapan Filistin Meclis Başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr ise şunları söyledi: "Bugün Arap dünyasında meydana gelen değişim yedi yıl önce vahşi bir şekilde şehit edilen Şeyh Ahmed Yasin'in yere dökülen mübarek kanının bir semeresidir. Her türlü sıkıntı, zulüm, baskı ve cinayete rağmen yoluna devam eden Şeyh özgürlük yolunda Filistin halkının eline meşale verdi."

Dr. Bahr bu açıklamalarını milletvekili Dr. Cemal Sekik, İsmail El-Eşkar, Muşir El-Mısri, Dr. Muhammed Şihab, Dr. Salim Selame, Cemal Nassar, Dr. Hamis En-Neccar, Yahya Musa, Dr. Atıf Udvan ve Dr. Yunus El-Estal ile birlikte şehadetininin 7. yıldönümünde ziyaret ettiği şehit Şeyh Ahmed Yasin'in evinde yaptı.

Filistin meclisinden gelen heyeti Şeyh Yasin'in evinde ailesi, Hamas'ın bölgedeki liderleriyle kalabalık bir topluluk karşıladı.

 DİRENİŞ ÖĞRETMENİNE BİN SELAM OLSUN!

Bugün direniş öğretmeni Şeyh Ahmed Yasin'in şehadetinin 7. yılı…

Şeyh Ahmed Yasin, hayatının her safhasında olduğu gibi, şehadetiyle de tüm dünyaya direniş azmi ve kararlılığı ile hareket eden bir önderliğe sahip Filistin halkının muttaki öğretmenler eliyle nasıl eğitildiğini gösterdi. O, bize en değerli varlığı olan canını bile hiç çekinmeden vermeye hazır olanların mutlak anlamda yenilgilerinin söz konusu olamayacağını öğretti. İmanın, terin, gözyaşının, kanın ve iradenin bereketlendirdiği ölümsüz bir pınar olma özelliğiyle Filistin direnişinin tüm ümmetin iftiharı olmasında oynadığı rolle Şeyh Ahmed Yasin'i her zaman hatırlayacağız.

Adeta Filistin halkının kuşatılmışlığını simgeleyen tekerlekli sandalyesi ve felçli haliyle Siyonist zalimlerin işkence, sürgün ve zindanlarında büyük bir sabır abidesi olan Şeyh Ahmed Yasin, bir direniş öğretmeni olarak yolumuzu aydınlatmaya devam edecek. Dünyanın mazlum halklarının direnişinin sembol ismi olan Şeyh Ahmed Yasin, tıpkı çağdaşı şehit öncüler Fethi Şikaki, Abbas Musavi, İsmail Ebu Şeneb, Salah Şahade, Yahya Ayaş, Dr. Rantisi, İmad Muğniye gibi önderliğini şehadetle taçlandıran bir halkın asla yenilmeyeceğini muştulayan bir kahramandı. Onu unutmayacak; mücadelesini sürdüren tüm Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızı güçlendireceğimizi ifade ediyoruz ve Rabbimizden kendisine rahmet diliyoruz.

HAKSÖZ-HABER212 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret132504
Hava Durumu
Saat