• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Kudüs İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Arap devrimlerinin Kudüs ve Mescidi Aksa'nın özgürleşmesine vesile olacağını söyledi.

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, işgal var oldukça direnişin de olacağı konusunda bütün Filistin halkının hemfikir olduğunu belirtti.

Bugün bir basın açıklaması yapan Şeyh Salah Arap halkların gerçekleştirdiği devrimler ve bu devrimlerin Filistin'e etkisine değinerek şunları söyledi: "Arap dünyasında başlayan direniş Filistinli gençlerdeki direniş bilincini de güçlendirdi. Tunus ve Mısır'da olumlu sonuç veren bu devrimler Allah'ın izniyle Kudüs ve Mescidi Aksa'nın özgürleşmesine vesile olacaktır."

Arap dünyasında başlayan bu devrimlerin Filistin'e olumlu yansımalarının olacağı konusunda herkesin aynı düşüncede olduğunu söyleyen Salah sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu devrimlerden sonra Filistin gençliğinde var olan direniş daha da güçlendi ve Filistin'in değişmez ilkeleri etrafında kenetlenme çağrılarını seslendirmeye başladılar. Kanaatimce makamı ne olursa olsun hiçbir Filistinli yetkili gittikçe yükselen bu dalgayı görmezlikten gelemez."

Dini duygunun Arap dünyasındaki değişimi güçlendirdiğini söyleyen Şeyh Salah  sözü işgal rejimine de getirerek şunları söyledi: "İşgal yönetiminin gayrimeşru ve bölgede yabancı bir varlık olduğunu herkes biliyor. Onun için işgal rejiminin sonu yok olma olacaktır. Arap halkların özür iradesiyle kendi geleceklerini tesis etme gayretleri işgal rejiminin artık yok olmaya doğru iyice yaklaştığını gösteriyor."236 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret132693
Hava Durumu
Saat